190 tysięcy złotych na pomoc w Bejrucie

Odpowiadając na Apel Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego - niedziela, 16 sierpnia 2020 r. była Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tego dnia w diecezji kieleckiej, podobnie jak w całej Polsce, modliliśmy się za ofiary i poszkodowanych w tragedii oraz składane były datki do puszek.

Wielkoduszność ofiarodawców okazała się niezwykle wielka. Ze środków zebranych w parafiach oraz z darowizn wpłacanych bezpośrednio do Caritas Kieleckiej na dzień 29 sierpnia br. zebraliśmy 190 tys. zł. - i taką kwotę przekazaliśmy tego dnia do Caritas Polska, która koordynuje działania pomocowe w stolicy Libanu.

Przypomnijmy, że 4 sierpnia wybuch chemikaliów spowodował niewyobrażalne zniszczenia w tym portowym mieście. Śmierć poniosło ponad 150 osób, kilka tysięcy jest rannych i wielu zaginionych. Bez dachu nad głową pozostaje nawet 300 tys. mieszkańców. Wsparcie jakie niesie Caritas Polska we współpracy z Caritas Liban jest dwutorowe. Pierwsze działania pomocowe to zapewnienie żywości, odzieży, schronienia oraz pomoc medyczna i psychologiczna. Drugim etapem będzie pomoc w odbudowie zniszczonych domów i inne wsparcie libańskich rodzin np. w środki ochrony przed COVID -19. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wrażliwość serca, modlitwę i materialne wsparcie. W miarę otrzymywanych środków będziemy przekazywać kolejne transze na pomoc cierpiącym Bejrutczykom.

POMÓC MOŻNA:

Dokonując wpłaty na konto Caritas Diecezji Kieleckiej
z dopiskiem BEJRUT

Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl/bejrut lub na konto
(tytuł wpłaty: BEJRUT)

Wysyłając SMS o treści BEJRUT pod numer 72052