290 lat WSD w Kielcach

Z okazji 290. rocznicy powstania Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach Rektorat tejże uczelni ma zaszczyt zaprosić wszystkich na okolicznościowe sympozjum naukowe, które rozpocznie się w sobotę, 25 listopada br. w auli WSD o godz. 9.00.

PROGRAM SYMPOZJUM:

Ks. dr Tomasz Gocel, „Pamiętajcie o uwięzionych” (Hbr 13,3) – profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach prześladowani przez władze komunistyczne (1949-1963).

Ks. dr Jan Nowak, Wkład kieleckich biblistów i homiletów w rozwój kultury teologicznej i piśmiennictwa religijnego w latach 2002-2017 w Polsce.

Ks. prof. dr hab. Stanisław Czerwik, Reforma liturgii – Przejście Ducha Świętego przez Kościół – Spełnienie wieloletniego oczekiwania – Nieoczekiwany zwrot ku przeszłości.

Ks. prof. dr hab. Roman Kuligowski, Znaczenie posoborowej odnowy teologii moralnej dla życia chrześcijańskiego.

Ks. dr Paweł Tkaczyk, Ks. dr Józef Zdanowski – opiekun sztuki sakralnej.

Wstęp na sympozjum jest wolny.