50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Wręczenie medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” towarzyszyło obchodom 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, które odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie. Przewodniczącym kapituły medalu jest biskup kielecki Jan Piotrowski.

Jak informuje bp Piotrowski, wyróżnienie trafia do osób i instytucji najbardziej zasłużonych dla misji. – „Są 4 kategorie: działalność misyjna, wsparcie duchowe i modlitewne misji, działalność medialna i współpraca misyjna. Za dziełami kryją się osoby duchowne i świeckie. Większość z dziś nagrodzonych to osoby świeckie, niekoniecznie znane, ale bardzo skuteczne w swojej działalności misyjnej. Myślę, że Kościół w Polsce ma sobie czego pogratulować, bo rodzime dzieło misyjne jest dziełem wszystkich ochrzczonych” – ocenia ksiądz biskup

Od 1967 r. Komisja Episkopatu Polski ds. Misji zdążyła między innymi powołać do istnienia Centrum Formacji Misyjnej i Dzieło Pomocy Ad Gentes, a także wprowadzić w życie działalność Miva Polska czy Instytutu Misyjnego Laikatu.

tekst za: em.kielce.pl

Foto: Ks. Łukasz Zygmunt

>> Relacja na episkopat.pl