69. Tydzień Miłosierdzia

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski od bieżącego roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony będzie począwszy od Niedzieli Miłosierdzia (7-13 kwietnia 2013 r.), a nie jak dotychczas jesienią.

Należy przypomnieć, że od 2000 r. II Niedziela Wielkanocna, z ustanowienia Bł. Jana Pawła II, obchodzona jest w Kościele, jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem Święto Patronalne Caritas. Z tej racji na Niedzielę Miłosierdzia biskupi polscy wystosowali list pasterski przybliżający istotę chrześcijańskiej posługi miłości.

69. Tydzień Miłosierdzia przeżywamy w tym roku pod hasłem „Wiara żywa uczynkami”. Zgodnie z sugestią Komisji Charytatywnej Episkopatu w poszczególne dni tygodnia wiernym zalecana jest medytacja nad „uczynkami miłości, co do duszy”. Przygotowane zostały materiały liturgiczne i katechetyczne, które pomogą pogłębić formację miłosierdzia we wspólnocie parafialnej, zwłaszcza wśród Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas.

Caritas Diecezji Kieleckiej na Tydzień Miłosierdzia zaplanowała następujące wydarzenia:

8 kwietnia, poniedziałek godz. 18.00 - Msza św. w intencji dzieł Caritas. Kościół św. Józefa Robotnika. /Spotkanie w Świetlicy środowiskowej Caritas „U Józefa”.

9 kwietnia, wtorek godz. 18.00 - Msza św. w intencji Parafialnych Zespołów Caritas. Kościół św. Wojciecha w Kielcach/ Spotkanie okolicznościowe.

12 kwietnia, piątek godz. 18.00 - Msza św. w intencji zmarłych podopiecznych Hospicjum Domowego Caritas. Kościół Świętej Trójcy w Kielcach.

13 kwietnia, sobota godz. 11.00 - Jubileusz 20-lecia Domu dla Niepełnosprawnych Caritas w Piekoszowie. Msza św. w kościele parafialnym w Piekoszowie pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego, godz. 12.00 Prezentacja „20 lat samarytańskiej posługi”, godz. 14.00 Występy artystyczne

13 kwietnia sobota - udział pracowników i wolontariuszy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach

Mapa obchodów Tygodnia Miłosierdzia przez Caritas w Polsce dostępna na stronie www.tydzien-milosierdzia.pl