„Adwentowy kosz pomocy” z Krajna

Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z parafii Chrystusa Króla w Krajnie, po obejrzeniu filmu „Nieplanowane” podjęli inicjatywę zorganizowania akcji charytatywnej „Adwentowy kosz pomocy”.

- Film ten dał nam dużo do myślenia i był katechezą bez słów – mówili. Dlatego postanowili coś zrobić, by popierać życie i wspierać tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, obecności i czasu.

Przez trzy niedziele Adwentu w kościele parafialnym w Krajnie, jak również w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki, były wystawione wielkie adwentowe kosze, do których można było składać: żywność, słodycze, ubrania czy środki czystości oraz higieniczne. Dzięki życzliwości Parafian, jak i Dyrekcji Szkoły udało się zebrać bardzo dużo produktów, które zostały podzielone na dwie części: jedna z nich trafiła do dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „NASZ DOM” w Ostrowcu Świętokrzyskim, a druga do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Kielcach.

Wszystkim, którzy pomogli nam podarować serce i uśmiech tym dzieciakom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Młodzież Parafii Krajno wraz z duszpasterzami