Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 21 minut 59 sekund temu

Znamy datę beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

4 godziny 4 sekundy temu
Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, odbędzie się 7 czerwca w Warszawie - ogłosił dziś metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Kard. Stefan Wyszyński zmarł 28 maja 1981 r. Za życia i po śmierci cieszył się szeroką sławą świętości. Osiem lat po śmierci w Warszawie rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

Jak pozbyć się biedronek z domów?

5 godzin 42 minuty temu
Jesień to czas, gdy obserwujemy skupiska biedronki azjatyckiej, szukającej miejsca do przezimowania.

Część pierwsza Różańca

6 godzin 50 minut temu
Tajemnice radosne

Oczyma Boga. Biblijny wideokomentarz

6 godzin 59 minut temu
XXX niedziela zwykła... Jak patrzy na nas Bóg?

Prezydent Duda: Jeśli którykolwiek zarzut okaże się prawdziwy, Banaś musi odejść

9 godzin 5 minut temu
Jeśli którykolwiek zarzut z przedstawianych szefowi NIK Marianowi Banasiowi w mediach okaże się prawdziwy, to musi on odejść; no mercy, nie ma litości - powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania "Polski Times" prezydent Andrzej Duda.

Putin: Rosja zamierza bardziej aktywnie zaangażować się w Afryce

10 godzin 25 minut temu
Rosja zamierza włączyć się bardziej aktywnie do światowej rywalizacji o współpracę z państwami Afryki - oświadczył w wywiadzie dla agencji TASS prezydent Władimir Putin. "Nam nie chodzi o podział bogactw tego kontynentu, ale o współpracę dwustronną" - dodał.

Hiszpania: Do tymczasowego aresztu trafiło 28 separatystów

10 godzin 30 minut temu
Po siedmiu dniach zamieszek w Katalonii w trakcie protestów zatrzymano łącznie 104 osoby, z których 28 zostały tymczasowo aresztowane - oszacował w niedzielę wieczorem MSW Hiszpanii. Niedziela była najspokojniejszym dniem w Katalonii od rozpoczęcia protestów.

Twój brak to nadmiar

11 godzin 41 sekund temu
Przestań troszczyć się o siebie. Daj szansę Bogu.

Kruche istnienie

17 godzin 41 sekund temu
#EwangeliarzOP 21 października 2019 Łk 12, 13-21

Wielbimy Pana, bo swój lud nawiedził

17 godzin 41 sekund temu
Słowo o Psalmach: Łk 1

Moc w Mocarzewie

ndz., 10/20/2019 - 23:03
W Mocarzewie położono kamień węgielny pod Dom Mocarzy. Dzięki bezinteresownym ofiarodawcom, dla których marzenia dzieci, by mieć swój dom, stały się ich marzeniami.

Anna

ndz., 10/20/2019 - 22:41
Matka Samuela typem Maryi - Matki pełnego zawierzenia Bogu.

Wschodnia Ukraina wciąż potrzebuje pomocy

ndz., 10/20/2019 - 19:11
Ukraina choć oficjalnie nie zalicza się do krajów misyjnych, to jednak w wielu miejscach tego kraju praca kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich ma charakter prawdziwie misyjny. Tak jest m.in. w diecezji charkowsko-zaporoskiej, która obejmuje tereny, gdzie od 2014 roku toczy się konflikt zbrojny.

Uczestnicy synodu odnowili „Pakt z katakumb”

ndz., 10/20/2019 - 19:08
Uczestnicy Synodu Biskupów dla Amazonii odnowili tzw. „Pakt z katakumb” dla ubogiego Kościoła. Tym samym zaktualizowali gest uczestników II Soboru Watykańskiego, którzy w 1965 r. sygnowali dokument, w którym zobowiązali się do umieszczenia ubogich w centrum ich posługi. Odnowienie paktu odbyło się w miejscu, gdzie pierwotnie został on podpisany, czyli w rzymskich Katakumbach św. Domitylli.

Kościół w Polsce modli się za misjonarzy

ndz., 10/20/2019 - 18:59
W Światowy Dzień Misyjny także Kościół w Polsce modli się za misjonarzy i o misjonarzy. W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym dzisiejsza Niedziela Misyjna ma wymiar szczególny. Przez cały miesiąc w polskich diecezjach odbywają się kongresy misyjne, spotkania z misjonarzami, wystawy czy prelekcje na temat misji.

Modlitwa warunkiem pełnego życia misją

ndz., 10/20/2019 - 16:47
Niezbędnym warunkiem, aby w pełni żyć misją jest modlitwa, żarliwa i nieustanna modlitwa" - podkreślił Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież nawiązał do obchodzonego dziś Światowego Dnia Misyjnego i zwrócił uwagę, że w naszych czasach, naznaczonych globalizacją, która powinna być solidarna i szanować specyfikę narodów, a zamiast tego nadal doznaje ujednolicenia i zadawnionych walk o władzę, podsycających wojny i rujnujących planetę.

To największa na świecie procesja maryjna

ndz., 10/20/2019 - 15:00
W brazylijskim Belém (stolicy stanu Pará) odbyła się największa w świecie katolickim procesja ku czci Matki Bożej z Nazaretu, popularnie nazywanej Królową Amazonii. 4-kilometrową trasę przeszły ponad 2 mln pielgrzymów przybyłych także z innych regionów tego kraju. Procesje te odbywają się każdego roku nieprzerwanie od 227 lat.

Każdy z nas jest misją na tym świecie

ndz., 10/20/2019 - 13:58
Każdy z nas ma misję, każdy z nas jest misją na tym świecie - podkreślił Franciszek podczas Mszy św. w watykańskiej Bazylice św. Piotra. Z okazji Światowego Dnia Misyjnego papież zachęcił: "Jesteśmy tutaj, aby świadczyć, błogosławić, pocieszać, podnosić, przekazywać piękno Jezusa. Odwagi! Idź z miłością do wszystkich, ponieważ twoje życie jest cenną misją: nie jest ciężarem, który trzeba znosić, lecz darem do zaoferowania. Odwagi, nie lękaj się: idźmy ku wszystkim!"

Konfederacja złożyła wniosek o unieważnienie wyborów

ndz., 10/20/2019 - 12:01
Konfederacja złożyła do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia wyborów parlamentarnych. Chcemy powtórzenia wyborów w niektórych okręgach - powiedział Robert Winnicki w niedzielę w Radiu Zet.

Polacy coraz bardziej cenią rodzimą żywność

ndz., 10/20/2019 - 08:56
Polscy coraz bardziej doceniają walory rodzimej żywności, blisko 1/3 zwraca uwagę na rodzime pochodzenie produktu - wynika z raportu Polskiego Monitora Opinii. Dodano, że głównym kryterium zakupu jest cena, kupujemy głównie w lokalnych sklepach i dyskontach.