Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 12 minut 9 sekund temu

Papież: Bałwochwalczy kult uśmierca dzieci

0 sek temu
„W czasach, gdy media donoszą o wielu nieszczęściach i niesprawiedliwościach, których ofiarą padają szczególnie dzieci, wznieśmy usilną modlitwę do Boga, aby przemienił ludzkie serca, żeby poznali Boga i nie oddawali czci bożkowi pieniądza” – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Minister zdrowia broni wolności sumienia farmaceutów

1 godzina 4 minuty temu
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł uważa, że prawo farmaceutów do korzystania z klauzuli sumienia wynika wprost z Konstytucji. To dobra zmiana w porównaniu z tym, co w sierpniu br. mówił wiceminister zdrowia Marcin Czech.

Bazylea 2018: Jak przygotować się na spotkanie?

4 godziny 23 minuty temu
Mamy dla Was kilka propozycji.

"W tym roku więcej ściągniętego VAT o ponad 20 mld zł"

4 godziny 53 minuty temu
W tym roku zobaczymy więcej ściągniętego VAT o dwadzieścia kilka mld zł - powiedział w niedzielę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Antybiotyk przebaczenia

5 godzin 23 minuty temu
- Mam dość – powiedział pewien człowiek swemu ojcu duchowemu.

Bank wszystkich banków

5 godzin 23 minuty temu
O zadaniach NBP i wpływie jego działalności na gospodarkę mówi dr Piotr Szpunar, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP.

Weronika zaczyna nowe życie

6 godzin 38 minut temu
Przyjechała z kameruńskiego sierocińca. W Polsce będzie studiować, leczyć się i pisać. Bo to jej pasja.

Nie będzie zbyt wiele

11 godzin 23 minuty temu
Ewangeliarz OP - 23 października 2017 - (Łk 12, 13-21)

Przyszli, by chodzić po wodzie

11 godzin 35 minut temu
Wielkim koncertem finałowym, który zamienił się w wieczór radosnego uwielbienia, w kinie Kijów Centrum zakończył się 12. Festiwal „7xGospel”.

O dobrą śmierć

11 godzin 38 minut temu
Maryjny modlitewnik (23).

Instrukcja o muzyce kościelnej

ndz., 10/22/2017 - 22:51
Zatwierdzona na 377. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, Lublin, 14 października 2017 r.

#Bedeker różańcowy

ndz., 10/22/2017 - 22:36
Tajemnica ustanowienia Eucharystii.

Ukraina: modlitwa o pokój z braćmi z Taizé

ndz., 10/22/2017 - 18:15
We Lwowie goszczą bracia z ekumenicznej wspólnoty Taizé. W rzymskokatolickiej katedrze Wniebowzięcia NMP, a także w parafiach greckokatolickich modlili się o pokój na Ukrainie.

Papież ogłosił Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

ndz., 10/22/2017 - 18:06
"Ogłaszam październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, aby bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią przemianę misyjną życia i duszpasterstwa."

Bp Siemieniewski: Pentekostalizacja to "fenomen”, który należy badać

ndz., 10/22/2017 - 17:04
Zwraca uwagę biskup archidiecezji wrocławskiej w rozmowie z warszawskim "Gościem” podczas Konferencji 24/7 "Serce Dawida”.

Powołani do angażowania się w sprawy ludzkie

ndz., 10/22/2017 - 15:29

Kard. Sarah: Nie można podważać prawa do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego

ndz., 10/22/2017 - 15:05
Nie można podważać prawa narodu do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego, który nie identyfikuje się z kulturą kraju, w którym chce zamieszkać - powiedział w Warszawie Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah.

Przy grobie Jana Pawła II odprawiono dziś Mszę św. w rocznicę inauguracji jego pontyfikatu

ndz., 10/22/2017 - 14:52
Przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej odprawiono dziś rano Mszę św. w 39. rocznicę inauguracji jego pontyfikatu. Koncelebrze przewodniczył kard. Stanisław Ryłko, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady Świeckich, a obecnie archiprezbiter bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie.

Papież: Chrześcijanin jest powołany do angażowania się w sprawy ludzkie

ndz., 10/22/2017 - 12:52
Chrześcijanin jest powołany do aktywnego angażowania się w sprawy ludzkie i społeczne, nie przeciwstawiając „Boga” i „cezara”, ale oświecając rzeczywistości doczesne światłem, które pochodzi od Boga - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież zaznaczył, że Jezus przypomina nam przede wszystkim, że należymy do Boga, który dał nam wszystko, czym jesteśmy i co mamy.

Ten paliusz wzywa do wierności wobec Krakowskiej Ziemi

ndz., 10/22/2017 - 11:52
Abp Marek Jędraszewski przyjął paliusz - symbol jedności z Ojcem Świętym. Na ramiona metropolity krakowskiego nałożył go nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.