Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 17 minut 51 sekund temu

Tusk przed sądem: Nie jest zadaniem premiera i prezydenta wpływanie na decyzje dot. lądowania

3 godziny 45 minut temu
Niezależnie od dzisiejszej kultury politycznej w Polsce nie jest i nie powinno być zadaniem premiera, czy prezydenta wpływanie na jakiekolwiek decyzje dot. miejsca lądowania, momentu lądowania, kierunku lotu - mówił w poniedziałek b.premier Donald Tusk, zeznając przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Relikwie św. Wojciecha – co kryją gnieźnieńskie relikwiarze?

4 godziny 5 minut temu
Dziś uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. Centralne obchody odpustowe odbywają się co roku w Gnieźnie, w weekend po wspomnieniu biskupa męczennika. W tym roku odbędą się one w dniach 28 i 29 kwietnia i będą połączone z zakończeniem jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce. Relikwie św. Wojciecha znajdują się w Gnieźnie. Ich losy były burzliwe i zawikłane. Niektóre z Gniezna na zawsze wywieziono, inne po tysiącu z górą latach wróciły.

Powołaniowy telefon zaufania własnie zaczął działać!

4 godziny 18 minut temu
Pijarski Telefon Powołaniowy to kolejna inicjatywa Zakonu Szkół Pobożnych. Pod numer 512 487 512 może zadzwonić każdy, kto ma wątpliwości dotyczące życiowego powołania. Koordynatorem projektu jest o. Piotr Recki SP – duszpasterz powołań w Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. W Kościele trwa Tydzień Modlitw o Powołania.

Dowód na genetyczną adaptację do nurkowania

4 godziny 58 minut temu
Naukowcy znaleźli pierwszy dowód na genetyczną adaptację ludzi do nurkowania. Jest to powiększona śledziona u Badżawów, ludu koczowniczego, żyjącego u wybrzeży Indonezji, Malezji i Filipin - wynika z artykułu opublikowanego w czasopiśmie naukowym "Cell".

Ewakuacja migrantów protestujących na wyspie Lesbos

6 godzin 4 minuty temu
Grecka policja ewakuowała w poniedziałek rano migrantów, którzy protestowali w miasteczku Mitilini na wyspie Lesbos, po tym jak w nocy zaatakowal ich tłum. Protestujących przewieziono do przeludnionego ośrodka zatrzymań dla migrantów.

Kościół będzie tu trwał do końca

7 godzin 22 minuty temu
I przypominał światu o tej zapomnianej wojnie.

Świat utracony

7 godzin 58 minut temu
Wystawę pt. "Świat utracony. Żydzi polscy" można oglądać w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ekspozycja prezentuje 130 fotografii pochodzących z albumu, w którym zebrano zdjęcia powstałe w latach 1918-39.

IMGW ostrzega: W poniedziałek burze z gradobiciem

9 godzin 17 minut temu
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla czterech województw w związku z prognozowanymi burzami, podczas których mogą występować opady gradu. Wystąpienie burz przewiduje się również w 6 innych województwach.

Messi gra w piłkę, a Michał lubi windy

11 godzin 23 minuty temu
– Ludzie potrafią być okrutni. Pamiętam, kiedy usłyszałam od kogoś: „Z takim debilem to w kaftan i do szpitala” – mówi Justyna Jaworska.

WCM od Ducha

11 godzin 23 minuty temu
– Gdyby nie ona, nie wiadomo, co byłoby z wolontariatem po ŚDM. Potrafi zachęcić innych do działania, a gdy trzeba, to po swojemu „pozytywnie przymusić” – mówi ks. Dariusz Pacuła.

Tornado Ducha Świętego

11 godzin 23 minuty temu
Ta historia zaczyna się ostro. Księża? Pedofile i złodzieje. Kościół? Czarna mafia, która okrada ludzi. A ludzie wierzący? Po prostu idioci. Totalna ciemność, dopóki nie przyszedł Duch Święty…

Twoje imię jest zaproszeniem

16 godzin 8 minut temu
EwangeliarzOP | 23 kwietnia 2018 | (J 12, 24-26)

Życie dzięki pamięci

16 godzin 8 minut temu
Słowo o Psalmach: Ps 126.

Świat z perspektywy rodziny

ndz., 04/22/2018 - 20:46
Abp Martin o spotkaniu w Dublinie.

Ludzie gór to ludzie honoru

ndz., 04/22/2018 - 17:19
Abp Marek Jędraszewski przewodniczył uroczystej Mszy św. na Kasprowym Wierchu, w której uczestniczyli sympatycny dorocznych spotkań na tej "świętej górze" narciarzy.

Franciszek: rozwijajmy więź z Chrystusem zmartwychwstałym

ndz., 04/22/2018 - 13:14
Do rozwijania i pogłębiania więzi ze zmartwychwstałym Jezusem zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed odmawianą w okresie wielkanocnym modlitwą „Regina Coeli”.

Okno na tamtą stronę

ndz., 04/22/2018 - 06:36
Mój zamysł był taki, by pokazać rzeczy bardzo popularne Władysława Szlengla - te, które przedwojenna Warszawa znała - powiedział adaptator tekstów kronikarza getta i reżyser nowego przedstawienia "Okno na tamtą stronę" Artur Hofman. Premiera spektaklu - 23 kwietnia o godz. 20.35 w TVP1.

Owczarnia Owczarza

ndz., 04/22/2018 - 06:36
Ideałem Kościoła jest jedna trzoda i jeden jej pasterz – Jezus.

Byli, którzy są

ndz., 04/22/2018 - 05:21
Kapłańskie odejścia budzą kontrowersje, ból, a nieraz wprost przeciwnie – uznanie czy nawet ulgę. Jedno jest pewne – to nigdy nie są sprawy oczywiste.

Zwyczajnie wyjątkowe życie

ndz., 04/22/2018 - 05:21
Poznali się w środku lata. Pogawędka na polnej ścieżce zamieniła się w rozmowę na całe życie. I od ponad pół wieku nie brakuje im tematów.