Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 3 minuty 32 sekundy temu

Piękni i młodzi

4 godziny 21 minut temu
O heroizmie w czasie pokoju, różnicy między sławą a opinią świętości i o tym, dlaczego rodzina sługi Bożego nie powinna dawać publicznego świadectwa, mówi Francesca Consolini, postulatorka procesów beatyfikacyjnych.

Małoduszność

8 godzin 51 minut temu
Ewangeliarz OP - 29 czerwca 2017 - (J 21, 15-19)

Zaostrza się konflikt na wschodniej Ukrainie

9 godzin 6 minut temu
Sytuacja coraz trudniejsza, ludzie, pozbawieni nadziei.

Siostrzane Kościoły

9 godzin 6 minut temu
Patriarcha Konstantynopola napisał do Papieża z okazji święta.

100 tys. cywilów w oblężonej stolicy dżihadystów z IS

śr., 06/28/2017 - 18:53
Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka oszacował w środę, że blisko 100 tys. cywilów "jest w pułapce" w mieście Ar-Rakka, głównym bastionie dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) na północy Syrii, obleganym przez siły arabsko-kurdyjskie.

Papież kreował 5 nowych kardynałów

śr., 06/28/2017 - 18:16
W bazylice św. Piotra w Watykanie odbył się 28 czerwca zwyczajny konsystorz publiczny, na którym Franciszek włączył do Kolegium Kardynalskiego 5 nowych purpuratów. Jutro będą oni koncelebrować z Ojcem Świętym Mszę św. w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

Kukiz złożył do RMN wniosek o odwołanie prezesa TVP

śr., 06/28/2017 - 18:04
Paweł Kukiz złożył do Rady Mediów Narodowych wniosek o odwołanie prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Polityk ma wątpliwości związane z organizacją Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego zdaniem Kurski mógł działać na szkodę TVP.

Polska siostra zakonna odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

śr., 06/28/2017 - 14:59
Siostra Rafała, twórczyni Domu Dziecka w Betlejem, została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w niesieniu pomocy osobom potrzebującym". To wielki honor spotykać na swojej drodze tak wyjątkowe osoby - mówiła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

IPN umorzył śledztwo ws. podrobienia przez SB dokumentów TW "Bolek"

śr., 06/28/2017 - 14:35
IPN umorzył śledztwo w sprawie podrobienia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa dokumentów TW "Bolek". W ocenie prokuratorów IPN dokumentacja dot. Lecha Wałęsy jest autentyczna, co potwierdził Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

Ilu jest w Polsce katolików?

śr., 06/28/2017 - 13:37
Mianem katolików określa się 92 proc. naszego społeczeństwa, co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką - wynika z opracowania Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Autodeklaracje dotyczące wiary i praktyk religijnych pokazują, że powszechnie deklarowana wiara w Boga jest dość trwałą cechą polskiego społeczeństwa – zaznacza CBOS.

Chrześcijanie muszą zawsze być po "innej stronie" niż świat

śr., 06/28/2017 - 12:09
Nad nadzieją chrześcijańską jako mocą męczenników zastanawiał się papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Nadzieja chrześcijańska siłą męczenników

śr., 06/28/2017 - 11:36
Papież w katechezie stanowczo zaprotestował przeciwko nazywaniu zamachowców-samobójców „męczennikami”.

Będzie prawna rehabilitacja rektora KUL?

śr., 06/28/2017 - 10:06
Wiele wskazuje na to, że ks. prof. Antoni Słomkowski, pierwszy powojenny rektor KUL, nazywany odnowicielem uniwersytetu, zostanie sądownie zrehabilitowany.

Autostrada A1 gotowa do 2021 roku?

śr., 06/28/2017 - 09:54
Mamy nadzieję, że autostrada A1 będzie zrealizowana do 2021 roku - powiedział w środę minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Jak pokonać strach?

śr., 06/28/2017 - 09:36
Czyli pytania o naturę naszych lęków.

Problemy Kataru nie zagrożą dostawom gazu do Polski

śr., 06/28/2017 - 08:17
Katarski gaz jest potrzebny także krajom Bliskiego Wschodu - mówi PAP ekspert energetyczny Wojciech Jakóbik. Jak dodaje, kraje te nie zagrożą katarskim relacjom handlowym z najważniejszymi graczami, "ponieważ byłoby to szkodliwe także dla nich".

Helikopter zaatakował budynek Sądu Najwyższego Wenezueli. Próba zamachu stanu ?

śr., 06/28/2017 - 07:25
Helikopter policyjny z oficerem armii na pokładzie ostrzelał we wtorek budynek Sądu Najwyższego w stolicy Wenezueli - Caracas. Prezydent Nicolas Maduro powiedział, że był to "atak terrorystyczny będący fragmentem zamachu stanu". Okoliczności incydentu są niejasne.

Komisja Europejska nie ukarze Polski

śr., 06/28/2017 - 07:20
Komisja Europejska nie łączy kwestii przyjmowania uchodźców czy przestrzegania zasad państwa prawa z funduszami unijnymi - taki wniosek płynie z dokumentu Komisji na temat finansów UE do 2025 r., jaki ma zostać opublikowany w środę.

Niezwykły duet

śr., 06/28/2017 - 06:36
Przyszła pora, by warszawska publiczność w małej salce teatru na Senatorskiej mogła zasłuchać się w dźwięki znane od lat.

Samarytanie z Beskidów

śr., 06/28/2017 - 05:06
Na Święto Wolontariusza przyjechali do ośrodka Caritas w Szczyrku-Czyrnej z różnych stron diecezji. Były podchody na szlaku, wspólna modlitwa i dzielenie się pomysłami i osiągnięciami.