Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 13 minut 48 sekund temu

Franciszek: Pocieszenie stanem zwyczajnym chrześcijanina

2 godziny 41 minut temu
Podobnie jak w przypadku męczenników, stanem zwyczajnym chrześcijanina powinno być pocieszenie – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii Ojciec Święty zauważył, że pojęcie czułości znika ze świadomości współczesnego świata.

Szymański: Procedura art. 7 wobec Polski powinna zmierzać ku końcowi

5 godzin 4 minuty temu
Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański powiedział we wtorek dziennikarzom w Brukseli, że tocząca się procedura z art. 7 unijnego traktatu wobec Polski powinna zmierzać ku końcowi.

Na przekór rozpaczy

6 godzin 59 minut temu
To wspaniałe mieć dla ludzi pomyślne wiadomości.

Kolejny ksiądz zamordowany w Kenii

8 godzin 5 minut temu
Dzisiaj rano w należącym do metropolii Nairobi mieście Kikuju złodzieje zamordowali ks. Johna Njoroge Muhia. To siedemnasty kapłan w Afryce, a 34 w świecie zamordowany od początku bieżącego roku.

Tranquilo, mamy dla was Alphę

9 godzin 16 minut temu
Sukcesem zakończył się wyjazd członków krakowskiej wspólnoty Góra Oliwna, którzy we franciszkańskiej misji w Guarambaré popularyzowali narzędzie ewangelizacyjne.

Ach, te studenckie czasy

9 godzin 16 minut temu
– Duszpasterstwo akademickie to nie budynek, duszpasterstwo to ludzie, to my – zgodnie przyznają studenci i absolwenci związani z „Xaverianum”.

Niech się radują niebiosa i ziemia

pon., 12/10/2018 - 23:36
Słowo o Psalmach: Ps 96

Co się ze mną stanie?

pon., 12/10/2018 - 23:36
#EwangeliarzOP | 11 grudnia 2018 | (Mt 18, 12-14)

Prymas na konferencji towarzyszącej szczytowi klimatycznemu COP24

pon., 12/10/2018 - 19:46
Abp Wojciech Polak wziął udział 10 grudnia w konferencji pt. “Safeguarding Our Climate, Advancing Our Society”. Wydarzenie towarzyszyło odbywającym się w Katowicach obradom 24. Sesji Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

Nikaragua: ksiądz oblany kwasem przez feministkę

pon., 12/10/2018 - 17:35
W Nikaragui oblano kwasem siarkowym wikarego parafii katedralnej w stołecznej Managui. Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami, kiedy duchowny kończył spowiedź.

Papież: należy umieścić prawa człowieka w sercu polityki

pon., 12/10/2018 - 17:32
Papież Franciszek upomniał się o przestrzeganie praw człowieka, które przysługują wszystkim ludziom. Jeśli są łamane w stosunku chociażby do jednego, to są deptane w stosunku do całej ludzkości.

Papież: prośmy o wiarę w przeżywaniu Bożego Narodzenia

pon., 12/10/2018 - 17:27
W homilii wygłoszonej na Mszy w Domu św. Marty Papież zachęcał do modlitwy, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia przeżyć w duchu wiary. Odniósł się w niej do Ewangelii św. Łukasza mówiącej o uzdrowieniu paralityka (5, 17-26).

Wyprodukują wodór w koksowniach?

pon., 12/10/2018 - 16:21
Paliwo dla pojazdów z najczystszym napędem - wodorowym - może powstawać w województwie śląskim.

To była pierwsza beatyfikacja w kraju muzułmańskim

pon., 12/10/2018 - 15:06
Beatyfikacja 19 zakonnic i zakonników katolickich, zabitych przez Zbrojną Grupę Islamską (GIA) w latach 1994-96, dokonana 8 grudnia w Oranie, była pierwszą tego typu ceremonią, jaka odbyła się w kraju muzułmańskim. Zwraca na to uwagę algierski dziennik „L’Expression”, ukazujący się w języku francuskim.

Pomnik ks. Jankowskiego zostanie przeniesiony?

pon., 12/10/2018 - 14:45
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poinformował o planach przeniesienia pomnika ks. Henryka Jankowskiego.

Oświadczenie gdańskiej Kurii ws. publikacji o ks. Jankowskim

pon., 12/10/2018 - 13:45
Archidiecezja Gdańska wyraża gotowość podjęcia próby rzeczowego i zgodnego z prawdą zbadania wszystkich możliwych aspektów tej sprawy, w myśl Wytycznych Konferencji Episkopatu Polski – czytamy w oświadczeniu gdańskiej Kurii przesłanym KAI. Oświadczenie nawiązuje do ubiegłotygodniowej publikacji w "Dużym Formacie".

Nieoficjalnie: May przełożyła głosowanie ws. brexitu

pon., 12/10/2018 - 12:48
Brytyjskie media nieoficjalnie poinformowały w poniedziałek, że premier Theresa May zdecydowała się na przełożenie zaplanowanego na wtorek głosowania w sprawie przyjęcia przez Izbę Gmin projektu umowy wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Watykan sonduje możliwość wizyty papieża w Korei Północnej?

pon., 12/10/2018 - 12:42
Stolica Apostolska prawdopodobnie sonduje możliwość wizyty papieża Franciszka w Korei Północnej. Według południowokoreańskiej agencji Yonhap z 9 grudnia, powołującej się na przedstawiciela kręgów kościelnych, obecnie trwają starania o kontakty na płaszczyźnie roboczej.

Kolejny wybudzony w olsztyńskim Budziku

pon., 12/10/2018 - 11:46
- Czuję się dobrze. Wracam do domu - mówi pan Artur z Lublina. Przez dwa miesiące był w śpiączce.

To nie kanibale

pon., 12/10/2018 - 11:32
Łowca sprzed 8 tys. lat, którego szczątki odkryto ponad pół wieku temu nad Narwią, nie został zjedzony jak dotychczas sądzono.