Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 9 minut 55 sekund temu

Jaki był Paweł VI? Opowiada jego bratanek

2 godziny 44 minuty temu
W naszej rodzinie zawsze byliśmy świadomi wielkości mojego wuja – zaznaczył Fausto Montini, syn Ludovica, brata Pawła VI.

Wyprawa na K2: Samowola Urubki nie jest koleżeńska

4 godziny 54 minuty temu
Denis Urubko bez jakichkolwiek uzgodnień opuścił bazę, by podjąć prawdopodobnie próbę wejścia na wierzchołek K2. "Taka samowola nie jest koleżeńska" - uważa Jerzy Natkański, który był kierownikiem wielu wypraw, w tym także letnich na niezdobyty zimą szczyt K2.

Papież przyjął rodzinę Asii Bibii oraz Nigeryjkę więzioną przez Boko Haram

6 godzin 44 minuty temu
Ojciec Święty przyjął na audiencji prywatnej męża i córkę Asii Bibii - pakistańskiej katoliczki, skazanej na śmierć za rzekomą obrazę islamu, a także Rebeccę Bitrus, nigeryjską chrześcijankę, która przez dwa lata była więziona przez islamskich terrorystów z ugrupowania Boko Haram.

Katecheci wychowawcami w szkole? - pomysł MEN

8 godzin 14 minut temu
Katecheci mogliby być powoływani na wychowawców klas - tak przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia MEN ws. warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Resort przesłał projekt do konsultacji Kościołom i związkom wyznaniowym.

IPN gotowy do dialogu historycznego ze stroną izraelską

10 godzin 14 minut temu
Instytut Pamięci Narodowej jest w pełni gotowy do dialogu historycznego ze stroną izraelską - zapewnił w rozmowie z PAP wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. Podstawą rozmów muszą być badania naukowe dotyczące relacji polsko-żydowskich z okresu wojny - podkreślił.

Z upośledzonymi „normalni” wspólnoty nie budują!

11 godzin 52 minuty temu
Maria Pietrusza-Budzyńska, prezydent i założycielka Fundacji Teatroterapia Lubelska mówi o dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, dystansie między ludźmi i rzeczywistości, której nie znamy.

W niedzielę w kościołach zbiórka na pomoc misjonarzom z Polski

12 godzin 34 minuty temu
W niedzielę w kościołach całego kraju zbierane będą datki na wsparcie dla polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Zbiórka organizowana jest z okazji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Szwajcaria: Polski konsul wystawił w latach 40. paszporty dla ok. 2 tys. Żydów

13 godzin 14 minut temu
Konsul Konstanty Rokicki wystawił w latach 40. ponad tysiąc fałszywych paszportów Paragwaju dla ok. 2 tys. polskich Żydów - podała na Twitterze ambasada RP w Bernie. Dokumentów, które w czasie Holokaustu ratowały Żydom życie, było więc znacznie więcej niż szacowali historycy.

65 lat temu wykonano wyrok śmierci na gen. Auguście Emilu Fieldorfie "Nilu"

13 godzin 14 minut temu
65 lat temu, 24 lutego 1953 r. w więzieniu przy Rakowieckiej w Warszawie komunistyczne władze wykonały wyrok śmierci na generale Emilu Fieldorfie. Do historii przeszedł jako generał "Nil", dowódca Kedywu Komendy Głównej AK i organizacji "Nie" walczącej z sowiecką okupacją Polski.

RB ONZ: Głosowanie nad 30-dniowym rozejmem w Syrii przesunięte na sobotę

13 godzin 24 minuty temu
Rada Bezpieczeństwa ONZ przesunęła głosowanie nad rezolucją domagającej się 30-dniowego rozejmu humanitarnego w Syrii na sobotę, na godzinę 12.00 czasu lokalnego (godz. 18.00 w Polsce) - podał Reuters w piątek.

Uciekaj od ludzi, wycisz się wewnętrznie…

15 godzin 34 minuty temu
Dlaczego Ojcowie Pustyni mogą być dla nas przykładem uporządkowanego stylu życia? Z Szymonem Hiżyckim OSB rozmawia Jacek Zelek.

Wsi spokojna, wsi wesoła…

16 godzin 49 minut temu
Z szacunku dla przeszłości zbierają pamiątki i wspomnienia, z myślą o przyszłości zamierzają postawić wieżę widokową. Zapraszają teatr i wydają własną książkę kucharską.

Cnota czy liberalizm?

16 godzin 49 minut temu
Alasdair MacIntyre przenikliwie diagnozuje moralną kondycję nowoczesności. Jako lekarstwo na post-oświeceniową pustkę i etyczny chaos proponuje odnowione ujęcie klasycznej etyki cnót.

Mistyka jest dla wszystkich

16 godzin 49 minut temu
O patrzeniu w oczy Boga i o mistyczce modlącej się za misję Krzyżaków z dr. Wincentym Łaszewskim rozmawia Jakub Jałowiczor.

Bądź jak deszcz

pt., 02/23/2018 - 23:36
Ewangeliarz OP - 24 lutego 2018 - (Mt 5, 43-48)

Zaproszeni, by uwielbiać Boga

pt., 02/23/2018 - 23:36
Słowo o Psalmach: Ps 119.

Błogosławieństwa stylem życia i autoportretem Jezusa

pt., 02/23/2018 - 20:27
Na ostatniej, dzisiejszej porannej medytacji ks. Tolentino mówił o błogosławieństwach z Ewangelii św. Mateusza jako stylu życia osób wierzących i całego Kościoła.

Afganistan też modlił się o pokój

pt., 02/23/2018 - 20:26
Wśród państw, które - jak podkreślił Papież - znajdują się w tragicznej sytuacji ciągłych konfliktów, jest od lat pogrążony w wojnie Afganistan, który również włączył się w papieską inicjatywę. „Modlitwa i post to jedyna broń, jaką mamy do dyspozycji” - mówi włoskiej agencji katolickiej SIR o. Giovanni Scalese, barnabita od lat posługujący w tym kraju.

Syria: Bez pomocy z zewnątrz, bylibyśmy skończeni

pt., 02/23/2018 - 17:16
Patrzymy w przyszłość z silną wiarą i niegasnącą nadzieją – tak o kondycji duchowej mieszkańców Syrii mówi proboszcz łacińskiej parafii w Aleppo. O. Ibrahim Alsabagh zwraca uwagę na szkody, jakie wyrządziła w tym kraju wojna. Są to nie tylko zniszczenia i śmierć niewinnych, ale także wzrost zachorowań na nowotwory czy zranienia natury psychicznej.

O. Cantalamessa: „Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa”

pt., 02/23/2018 - 17:16
„Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa” (Rz 13, 14) – te słowa św. Pawła z listu do Rzymian są myślą przewodnią kazań, które kaznodzieja papieski wygłasza w tym roku w piątki Wielkiego Postu dla Kurii Rzymskiej.

Strony