Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 38 minut 26 sekund temu

Franciszek: Uczyńmy miejsce dla Słowa Bożego

7 godzin 4 minuty temu
"Uczyńmy miejsce dla Słowa Bożego! Czytajmy codziennie kilka wersetów z Biblii. Zacznijmy od Ewangelii"

"Czytajmy codziennie Biblię, wyświetlajmy ją na telefonach"

9 godzin 1 min temu
"Czytajmy codziennie kilka wersetów z Biblii" - zachęcał papież Franciszek w Niedzielę Słowa Bożego, którą ustanowił. Ewangelię "trzymajmy otwartą na stoliku nocnym w domu, nośmy ją ze sobą w kieszeni, wyświetlajmy na telefonach komórkowych" - wzywał.

Koronawirus w Polsce?

10 godzin 18 minut temu
Na razie w Polsce z całą pewnością nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa - poinformował w niedzielę Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

"Codziennie czytajmy Biblię"

11 godzin 49 minut temu
Biblia to najważniejsza księgą każdego chrześcijanina, dlatego proszę wszystkich katolików w Polsce i naszych rodaków poza granicami kraju, byśmy codziennie czytali Pismo Święte i modlili się nim – powiedział Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki w związku z ogłoszoną przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego, która będzie obchodzona w tym roku po raz pierwszy 26 stycznia.

Jego światło w naszej ciemności

14 godzin 29 minut temu
Nawrócenie to poddawanie własnych ciemności pod panowanie światła Chrystusa.

Pan moim światłem i zbawieniem moim

sob., 01/25/2020 - 23:36
Słowo o Psalmach: Ps 27

Wszystko co mieli, przyjęli od Jezusa

sob., 01/25/2020 - 23:36
#EwangeliarzOP ll 26 stycznia 2020 ll Mt 4, 12 23

Franciszek: bądźmy bardziej gościnni

sob., 01/25/2020 - 20:57
Nieszporami Święta Nawrócenia Świętego Pawła zakończył się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Wiecznym Mieście.

Rio de Janeiro ma biskupa z Krakowa

sob., 01/25/2020 - 20:56
Pochodzący z archidiecezji krakowskiej ks. Zdzisław Błaszczyk przyjął w katedrze św. Sebastiana w Rio de Janeiro sakrę biskupią. Konsekratorami byli kard. Orani João Tempesta, arcybiskup Rio de Janeiro, kard. Stanisław Dziwisz, krakowski arcybiskup senior, i bp Roque Costa Souza, biskup pomocniczy Rio de Janeiro.

Peru: wezwanie do modlitwy za ciężko ranne dzieci

sob., 01/25/2020 - 20:17
Po wybuchu cysterny mają poparzone nawet 90 procent ciała.

Kard. Marx w sprawie Drogi Synodalnej: Nie chcemy wynajdować Kościoła na nowo

sob., 01/25/2020 - 16:18
Kard. Reinhard Marx po raz kolejny ostrzegł przed zbyt wielkimi oczekiwaniami wobec debaty pod nazwą Droga Synodalna, w sprawie reform w Kościele katolickim Niemiec. Broni się też przez zastrzeżeniami. „My nie chcemy wynajdować Kościoła na nowo”, powiedział przewodniczący Konferencji Biskupów Niemiec w Monachium w wywiadzie dla gazet diecezjalnych jego kraju. Podkreślił, że osobiście bardzo go denerwuje zarzut, jakoby Niemcy chcieli odłączyć się od papieża.

Kard. Giovanni Battista Re dziekanem Kolegium Kardynalskiego

sob., 01/25/2020 - 12:50
85-letni włoski kardynał Giovanni Battista Re został nowym dziekanem Kolegium Kardynalskiego. Watykan podał w sobotę, że papież Franciszek zaaprobował dokonany przez kardynałów biskupów wybór nowego dziekana. Jego zastępcą będzie kard. Leonardo Sandri.

Pierwsza wizyta biskupa w centrum muzułmańskim

sob., 01/25/2020 - 12:36
Bp Damian Muskus OFM odwiedził społeczność muzułmańską w Krakowie. Hierarcha przekazał list metropolity krakowskiego, napisany z okazji XX Dnia Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

Polscy duchowni wspierają inicjatywę ogłoszenia św. Jana Pawła II doktorem Kościoła

sob., 01/25/2020 - 10:54
Polscy księża przyłączają się do inicjatywy abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który zwrócił się do papieża Franciszka o ogłoszenie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. W specjalnym liście proszą również, aby najbliższe dwa lata zostały poświęcone przemyśleniu nauczania świętego papieża.

Piotr Szlązak - ojciec na MAXA

sob., 01/25/2020 - 10:22
- Jeśli chodzi o życie dziecka, trzeba sprawdzać milion razy to, co nam mówią inni. Uczyć się i kontrolować wszystko samemu - podkreśla Piotr Szlązak, który otrzymał nagrodę przyznawaną przez Inicjatywę Tato.Net. w kategorii "ojciec" za rok 2019.

Czy w Polsce mogą się zdarzyć przypadki zarażenia koronawirusem?

sob., 01/25/2020 - 09:56
W Polsce mogą się zdarzyć przypadki zarażenia koronawirusem. Natomiast nie ma powodów do paniki – powiedział w sobotę w Polskim Radiu rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.

Biskupi Europy o Auschwitz: Nie dla antysemityzmu i manipulowania prawdą dla polityki

sob., 01/25/2020 - 08:42
Rocznica 75 lat, które upływają od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau, w duchu słów Papieża Franciszka, zobowiązuje nas do głośnego sprzeciwu wobec wszelkich przejawów deptania godności człowieka: rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu. Nie możemy pozwolić, aby prawda była ignorowana lub manipulowana dla doraźnych potrzeb politycznych – czytamy w oświadczeniu, które – w imieniu biskupów Europy – wydało Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) oraz Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (ComECE).

Pomoc z nieba

sob., 01/25/2020 - 05:36
Historia mało znanego objawienia brata Lauteriusza.

Aniołowie w Nowym Testamencie

sob., 01/25/2020 - 05:36
W Ogrodzie Oliwnym „ukazał Mu się anioł z nieba i pokrzepiał Go”. Aniołowie byli też obecni przy zmartwychwstaniu Jezusa.

Nie ma złych miejsc

pt., 01/24/2020 - 23:36