Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 24 minuty 46 sekund temu

Donald Turbitt w Lubinie

4 godziny 14 minut temu
Amerykanin opowiadał mężczyznom, jak mieć "ubrudzone ręce" a jednocześnie iść drogą do świętości.

Trump przedłuża o rok sankcje nałożone na Koreę Północną

8 godzin 49 minut temu
Prezydent USA Donald Trump przedłużył w piątek o rok sankcje nałożone na Pjongjang, ponieważ "działania i polityka rządu Korei Północnej nadal stanowią niezwykłe i nadzwyczajne zagrożenie dla bezpieczeństwa" USA - poinformował Biały Dom.

Polska czarnym koniem mundialu?

11 godzin 3 minuty temu
Tomasz Rożek, mimo porażki z Senegalem, nie traci nadziei.

Synaczkowie moi!

11 godzin 13 minut temu
Autor 1 Listu św. Jana posługuje się wyrażeniem teknia. To wyjątkowy zapis w języku greckim Nowego Testamentu.

Cartoonowy świat książki

11 godzin 18 minut temu
Nie poddawać się wpływowi popkultury? Trudne do zrealizowania. Można jednak wybierać z niej to, co najlepsze, a nawet kształtować ją samodzielnie. Dotyczy to także komiksu.

Niebieska armia

11 godzin 18 minut temu
– Kiedyś naszemu podopiecznemu, panu Antoniemu, spadł poziom hemoglobiny i zabrano go do szpitala – opowiada Aneta Górniewicz, pracująca w hospicjum od początku. – Po powrocie do nas odetchnął z ulgą: „Nareszcie jestem w domu”.

Dobrzy jak chleb od 35 lat

11 godzin 18 minut temu
Wydawać by się mogło, że po transformacji ustrojowej w Polsce żyje się coraz dostatniej. Okazuje się jednak, że oni są coraz bardziej potrzebni.

Co widzisz?

17 godzin 3 minuty temu
#EwangeliarzOP | 23 czerwca 2018 | (Mt 6, 24-34)

Jestem zły. Kocham

17 godzin 3 minuty temu
Słowo o Psalmach: Ps 89.

Zaufanie, głoszenie, braterstwo

pt., 06/22/2018 - 21:06
Papieska busola dla werbistów.

Prymas: Kościół idzie, aby ofiarować człowiekowi miłość i bliskość Boga

pt., 06/22/2018 - 19:35
Kościół idzie, także ulicami tego miasta, aby ofiarować człowiekowi miłość i bliskość Boga - mówił w piątek w Poznaniu prymas Polski abp Wojciech Polak podczas mszy św. inaugurującej główne obchody 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce.

Kobieta kanclerzem kurii

pt., 06/22/2018 - 14:19
Po raz pierwszy kobieta została kanclerzem kurii arcybiskupiej w Santiago de Chile. Prawniczka z wykształcenia, należąca do Ruchu Szensztackiego, María Francisca San Martín Camponovo została wprowadzona w urząd 21 czerwca przez kard. Ricarda Ezzatiego.

Ciężko zniesławiony ksiądz wolny od zarzutów

pt., 06/22/2018 - 13:58
Francuski wymiar sprawiedliwości ostatecznie umorzył postępowanie w sprawie 59-letniego ks. Wenceslasa Munyeshyaki, oskarżanego o udział w ludobójstwie w Rwandzie przede 24 laty. Tym samym sąd apelacyjny w Paryżu potwierdził orzeczenie wydane już w 2015 r. przez wydział ds. zbrodni przeciwko ludzkości, od którego strony się odwołały.

Skład reprezentacji Konferencji Episkopatu Polski na synod

pt., 06/22/2018 - 12:46
Ojciec Święty Franciszek potwierdził wybór reprezentantów Konferencji Episkopatu Polski i ich zastępców na XV zgromadzenie ogólne synodu biskupów w Rzymie. Wybór został dokonany przez polskich biskupów podczas zebrania plenarnego w dniach 13-14 marca 2018 roku.

Ile wydajemy na wakacje?

pt., 06/22/2018 - 11:26
Średni wydatek na tegoroczny wakacyjny urlop wyniesie 1677 zł na osobę. Więcej, bo prawie 2 tys. zł wydadzą osoby w przedziale wiekowym 45-55 lat - wynika z badania Grupy KRUK. Urlop Polaków trwa standardowo od 8 do 13 dni.

Humanae vitae: tekst o pięknie ludzkiej miłości

pt., 06/22/2018 - 08:36
Z ks. prof. Pawłem Gałuszką rozmawia Dawid Gospodarek.

Franciszek poparł stanowisko abp Ladarii w sprawie Komunii dla protestantów

pt., 06/22/2018 - 08:31
Rozmawiając z dziennikarzami przez około 30 minut na pokładzie samolotu lecącego z Genewy do Rzymu Ojciec Święty poparł stanowisko prefekta Kongregacji Nauki Wiary na temat możliwości udzielania Komunii św. protestanckim współmałżonkom katolików. Odpowiedział także na pytania dotyczące sytuacji imigrantów i uchodźców oraz wyzwań związanych z bronią nuklearną.

Polska po nocnych nawałnicach

pt., 06/22/2018 - 07:31
Strażacy interweniowali ponad 4,3 tys. razy po nawałnicach, które w czwartek przeszły nad Polską - podał w piątek rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Podczas burz 10 osób zostało poszkodowanych. Nadal 74 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu.

St. Lawrence leci do Hongkongu

pt., 06/22/2018 - 06:21
– Kiedy dostaliśmy zaproszenie od chińskich katolików, nie wierzyłam, że to jest możliwe – mówi Izabela Wolska-Zimny, kierownik artystyczny teatru.

ŚDM na bis

pt., 06/22/2018 - 06:21
Trwaj chwilo, chwilo jesteś piękna – mówili wszyscy w lipcu 2016 roku. Po dwóch latach Rybnik czeka małe déjà vu.