Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 14 minut 21 sekund temu

Abp Pierre: nie wystarczy prawo, trzeba zmiany mentalności

3 godziny 29 minut temu
Nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych komentuje papieski list w sprawie nadużyć.

Nietoperze - doskonali lotnicy

4 godziny 29 minut temu
Badania z ostatnich lat dowiodły, że nietoperze są znacznie lepszymi lotnikami niż sądzono. Przy użyciu detektorów ultrasonicznych udało się potwierdzić istnienie długodystansowych wędrówek nietoperzy, dochodzących nawet do 3 tys. km - mówi PAP dr Janusz Hejduk.

Komisja Europejska wstrzemięźliwa w sprawie nowych sankcji na Rosję

5 godzin 19 sekund temu
Komisja Europejska z dystansem odniosła się do zapowiedzianego apelu brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Jeremy'ego Hunta, który chce, by Unia Europejska ramię w ramię z USA rozszerzyła sankcje wobec Rosji.

Bielan: Fregaty z Australii są szybkim, choć nie idealnym rozwiązaniem

6 godzin 24 minuty temu
Zakup fregat z Australii nie jest dla Polski idealnym rozwiązaniem; jest natomiast rozwiązaniem stosunkowo szybkim - ocenił we wtorek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Dodał, że ostateczną decyzję w sprawie ich pozyskania podejmie rząd.

Franciszek w Dublinie: Papieska wizyta po 40 latach

8 godzin 49 minut temu
Dzisiaj w Dublinie rozpoczyna się IX. Światowe Spotkanie Rodzin, które będzie przebiegać pod hasłem „Ewangelia rodziny: radość dla świata”. W dniach 25-26 sierpnia weźmie w nim udział papież Franciszek. Będzie to jego 24. podróż zagraniczna w czasie pontyfikatu.

Drewniane skarby ukryte w lasach

14 godzin 18 minut temu
Dlaczego flisacy gromadzą się w kościele w Ulanowie, skąd wzięli się grekokatolicy w Dąbrówce, a koloniści niemieccy w Kurzynie, a także o tym, jak proboszcz wyrzeźbił kościół w Momotach, dowiemy się z kolejnej odsłony wakacyjnego cyklu.

Trafić w dziesiątkę

14 godzin 18 minut temu
Po wyjściu z Egiptu i zaznaniu pierwszych symptomów wolności Izrael ma potrzebę poddania się lekcji posłuszeństwa.

Pan od gór

14 godzin 18 minut temu
Jego pasja to aktywność fizyczna. Od jakiegoś czasu łączy ją z pomaganiem podopiecznym Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. To dla nich wyruszył w daleką drogę, by zdobyć dwa pięciotysięczniki Kaukazu.

Najważniejsze jest pragnienie

14 godzin 18 minut temu
38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. W niedzielę (5 sierpnia) podczas Mszy św. w Siemysłowie 8-letni Maciek przyjął po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa.

5 milionów kroków

14 godzin 18 minut temu
O spotkaniach w drodze, kubku gorącej herbaty i nadziei opowiada Przemysław Siemieniec z Bytomia.

Hymn Mojżesza

20 godzin 3 minuty temu
Słowo o Psalmach: Pwt 32

Nie chodzi o odkurzenie

20 godzin 3 minuty temu
#EwangeliarzOP | 21 sierpnia 2018 | (Mt 19, 23-30)

O. Żak: Papieski list wsparciem i pomocą

pon., 08/20/2018 - 22:06
Papież Franciszek w reakcji na raport z Pensylwanii napisał "List do Ludu Bożego", który dziś podano do publicznej wiadomości. Dla Radia Watykańskiego skomentował go o. Adam Żak SJ.

Abp Martin: nie wystarczy powiedzieć „przepraszam”

pon., 08/20/2018 - 21:54
Metropolita Dublina abp Diarmuid Martin ma nadzieję, że podczas wizyty w Irlandii papież Franciszek będzie mówił wprost o nadużyciach seksualnych księży.

Caritas Polska przekazała 100 tys. zł na pomoc dla ofiar pożarów w Grecji

pon., 08/20/2018 - 21:52
Obecnie największe potrzeby to zapewnienie schronienia, ale również pomocy psychologicznej – mówi Krzysztof Iwiński, koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska.

Dublin gotowy na przyjęcie rodzin z całego świata

pon., 08/20/2018 - 21:08
W Dublinie wszystko jest już zapięte na ostatni guzik przed rozpoczynającym się jutro Światowym Spotkaniem Rodzin. „Liczymy, że da ono nowy impuls dla duszpasterstwa rodzin i przypomni o fundamentalnym znaczeniu rodziny dla przyszłości świata” – mówi ks. Alexandre Awi Mello. Jest on sekretarzem Dykasterii ds. Laikatu, Rodziny i Życia, która przygotowała to światowe wydarzenie.

Papież: bez Boga żadna rewolucja nie może zadowolić człowieka

pon., 08/20/2018 - 18:46
Wiara zakłada zawsze pragnienie przemiany historii. Chrześcijanin nie może zrezygnować z marzeń o lepszym świecie. Papież Franciszek przypomina o tym w przesłaniu na Mityng Przyjaźni Między Narodami, który trwa we włoskim Rimini.

Od wtorku nowe przepisy w walce z dopalaczami

pon., 08/20/2018 - 17:20
Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Papież wzywa do modlitwy i pokuty za grzechy ludzi Kościoła

pon., 08/20/2018 - 12:44
Franciszek reaguje na raport na temat przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchownych w Pensylwanii.

List papieża Franciszka do Ludu Bożego

pon., 08/20/2018 - 12:38
"Wymiar i wielkość wydarzeń wymaga przyjęcia odpowiedzialności w sposób globalny i wspólnotowy. (...) Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie ból naszych braci zranionych na ciele i na duszy."