Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 10 minut 28 sekund temu

Tusk: Mam nadzieję, że KE nie uruchomi art. 7 traktatu UE wobec Polski

1 godzina 57 minut temu
Mam nadzieję, że Komisja Europejska nie uruchomi art. 7 unijnego traktatu wobec Polski - oświadczył w piątek w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Papież: Boże Narodzenie rozgrzeje najzimniejsze serca

1 godzina 59 minut temu
Papież Franciszek powiedział w piątek, że Boże Narodzenie potrafi "rozgrzać najzimniejsze serca, usunąć bariery obojętności wobec bliźniego, zachęcić do otwarcia wobec drugiej osoby i bezinteresownego daru". Mówił to artystom, którzy wystąpią w Watykanie.

Macron i Merkel zadeklarowali wsparcie KE w decyzjach dotyczących Polski

2 godziny 31 minut temu
Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel zadeklarowali w piątek w Brukseli, że będą wspierać Komisję Europejską w jej działaniach dotyczących Polski i ewentualnego uruchomienia artykułu 7.1 unijnego traktatu wobec władz w Warszawie.

Morawiecki o spotkaniu z Macronem

3 godziny 32 minuty temu
Premier Mateusz Morawiecki, który w piątek spotkał się w Brukseli z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, powiedział dziennikarzom, że "były to dobre rozmowy". Jak poinformował, zaprosił Macrona na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się w przyszłym roku.

Komu Polacy ufają najbardziej? Kto budzi największą nieufność?

4 godziny 11 minut temu
Najnowszy sondaż CBOS.

Hermeliński: Będę zabiegał o audiencję u prezydenta ws. ordynacji wyborczej

6 godzin 26 minut temu
Będę zabiegał o audiencję u prezydenta Andrzeja Dudy, by przedstawić mu nasze wszystkie zastrzeżenia ws. zmian w Kodeksie wyborczym - zapowiedział w piątek przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. Ocenił, że PKW staje się kwiatkiem do "rządowego kożucha", a KBW - agendą rządową.

W głowie się nie mieści

9 godzin 15 minut temu
Zwrócenie się do Boga poprzez Chrystusa we wszystkich pragnieniach i potrzebach daje człowiekowi pokój.

"Sueddeutsche Zeitung": UE przygotowuje surową karę dla Polski

10 godzin 22 minuty temu
Komisja Europejska uważa, że polskie państwo prawa jest zagrożone i przygotowuje w związku z tym surową karę dla Polski - podał w piątek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Gazeta ostrzega przed eskalacją konfliktu na niespotykaną dotychczas skalę.

Smaki dzieciństwa

12 godzin 37 minut temu
Może się wydawać, że przejście na dietę wegańską z konieczności zmusza do porzucenia na zawsze smaków dzieciństwa. Okazuje się, że niekoniecznie.

Morderca na beatyfikacji

12 godzin 37 minut temu
Siostra Rani Maria straciła życie, niosąc pomoc ubogim w Indiach. Człowiek, który zadał jej ponad 50 ciosów nożem, wziął udział w jej beatyfikacji.

Boga nie zaprosisz na Facebooku

12 godzin 37 minut temu
O dobrym przeżywaniu Adwentu z ks. Kamilem Leszczyńskim SDS, duszpasterzem akademickim, rozmawia Agata Ślusarczyk.

Wzrok skierowany na nas

czw., 12/14/2017 - 23:36
Słowo o Psalmach: Ps 1.

Co nas może powstrzymać?

czw., 12/14/2017 - 23:36
Ewangeliarz OP - 15 grudnia 2017 - (Mt 11, 16-19)

To nie różnorodność dzieli, lecz brak dialogu

czw., 12/14/2017 - 19:55
Papież do nowych ambasadorów.

Kolędnicy Misyjni 2017/2018

czw., 12/14/2017 - 19:48
Dzieci z Polski pomogą rówieśnikom z Syrii i Libanu.

Światowy Alians Ewangeliczny u papieża

czw., 12/14/2017 - 19:46
Wizyta ma związek z zakończonym właśnie jubileuszem 500-lecia reformacji.

Być dla innych i być solidarnym

czw., 12/14/2017 - 19:43
Kard. Nycz na spotkaniu opłatkowym w Parlamencie.

Kuria we Florencji odstąpi muzułmanom teren na budowę meczetu

czw., 12/14/2017 - 16:36
Kuria we Florencji odstąpi muzułmanom teren na budowę meczetu - poinformowały w czwartek lokalne władze oraz tamtejsza archidiecezja i wspólnota islamska. Media nazwały porozumienie "historycznym".

Indie: Kolejny atak na chrześcijan

czw., 12/14/2017 - 16:16
Czterech chrześcijan zostało rannych w wyniku brutalnego ataku ekstremistów hinduistycznych na salę, gdzie modlono się przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

"Czułość Boga najpełniej objawia się w Bożym Narodzeniu"

czw., 12/14/2017 - 15:06
Papież: Wydaje się, że Bóg chce nam zaśpiewać kołysankę.