Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 29 minut 34 sekundy temu

Zaproponowany przez premiera skład rządu

1 godzina 36 minut temu
Skład Rady Ministrów zaproponowany w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego; 14 ministerstw, czterech wicepremierów, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński; czterech ministrów bez teki.

Turcja podsyca „świętą wojnę” przeciwko Ormianom

1 godzina 56 minut temu
Prezydent Turcji wysłał cztery tysiące syryjskich najemników do prowadzenia „dżihadu przeciwko chrześcijanom” w Górnym Karabachu.

Wielka Brytania: Szczepionka z aborcji, nie dla katolików

1 godzina 56 minut temu
Episkopat Anglii i Walii wydał oświadczenie w związku z trwającymi pracami nad szczepionką na koronawirusa.

Kradzieże prawdziwych relikwii i sprzedaż „fałszywek” w sieci

2 godziny 6 minut temu
Relikwie świętych coraz częściej padają łupem złodziei. Coraz częściej też trafiają na internetowe aukcje fałszywe relikwie, gdy dla korzyści finansowych kryminaliści wykorzystują łatwowierność ludzi.

Twitter zawiesił konto rządu węgierskiego

5 godzin 5 minut temu
Twitter bez uprzedzenia zawiesił oficjalne konto rządu węgierskiego About Hungary w tym serwisie społecznościowym - oświadczył w środę rzecznik rządu Zoltan Kovacs na swoim profilu na Facebooku.

List Apostolski Scripturae sacrae affectus

5 godzin 5 minut temu
W XVI stulecie śmierci św. Hieronima.

KE w raporcie o praworządności powtarza zarzuty w sprawie sądownictwa w Polsce

5 godzin 10 minut temu
Różne aspekty reformy wymiaru sprawiedliwości budzą poważne obawy dotyczące praworządności, szczególnie jeśli chodzi o niezawisłość sądów - pisze na temat Polski w swym raporcie Komisja Europejska. Dokument wskazuje też na zastrzeżenia dotyczące CBA oraz mediów.

"Masz ochotę na takie gierki? Ok, ale to już nie ze mną"

5 godzin 12 minut temu
Tak zwrócił się do Boga Robert, gdy obudził się w szpitalu po zderzeniu z pociągiem. Stracił wtedy nogę. Ale dziś wie, że zyskał coś o wiele cenniejszego.

Proces uzdrowienia musi odbywać się wraz z Jezusem

5 godzin 26 minut temu
Do prowadzenia, po obecnej pandemii, procesu uzdrowienia wraz z Jezusem, który zbawia i leczy zachęcił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Papież nie przyjmie Pompeo. "Administracja Trumpa instrumentalnie wykorzystuje papieża"

5 godzin 46 minut temu
Szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Richard Gallagher uważa, że administracja prezydenta USA Donalda Trumpa "instrumentalnie" wykorzystuje papieża Franciszka. Tym wyjaśnił sytuację, że obecny w Rzymie sekretarz stanu USA Mike Pompeo nie zostanie przyjęty przez papieża.

Atak hakerski na stronę wspólnoty charyzmatycznej, do której należy kandydatka do Sądu Najwyższego USA

6 godzin 59 minut temu
Kilka dni przed nominacją Amy Coney Barrett do Sądu Najwyższego USA na stronie internetowej grupy People of Praise – wspólnoty charyzmatycznej, do której ma należeć nominowana sędzia i jej rodzina – dokonano ataku hakerskiego. Ktoś włamał się do bazy danych zawierającej dane nt. członków ekumenicznej grupy – poinformował jej rzecznik Sean Connolly w odpowiedzi na pytania agencji CNA o nieautoryzowaną aktywność na portalu wspólnoty.

Moje czy raczej nasze?

7 godzin 6 minut temu
Podzielić się z bliźnim to nieraz nie łaska, a obowiązek.

Instytut Yad Vashem: o 120 osób wzrosła liczba Polaków - Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

8 godzin 26 minut temu
O 120 osób wzrosła liczba Polaków uhonorowanych tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata - wynika z danych Instytutu Yad Vashem. Do 1 stycznia 2019 r. było to 6992 osób, natomiast do 1 stycznia 2020 r. - 7112 osób. To najliczniejsza grupa narodowościowa na 51 krajów świata.

Razem z nim zatonęła Bursztynowa Komnata?

8 godzin 43 minuty temu
Ekipa polskich nurków zlokalizowała na dnie Bałtyku wrak zatopionego w kwietniu 1945 r. parowca "Karlsruhe". Statek zatonął przewożąc ewakuowanych z Prus Wschodnich Niemców oraz ładunek. Odkrywcy wraku zastanawiają się, czy w ładowni nie ma Bursztynowej Komnaty.

DGP: Praca zdalna już w nowym roku

9 godzin 59 minut temu
W ciągu dwóch tygodni związki zawodowe i pracodawcy mają przedstawić propozycje w sprawie wprowadzenia pracy zdalnej do kodeksu pracy. Rząd chce, by nowe przepisy zaczęły obowiązywać w I kwartale 2021 - czytamy w środę w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Kolejny atak na furgonetkę Fundacji Pro - Prawo do Życia

10 godzin 5 minut temu
W Gdańsku doszło do ataku na furgonetkę Fundacji Pro - Prawo do Życia. Jak wynika z relacji działaczy pro-life, mężczyzna najpierw zablokował im przejazd, a następnie zdemolował auto. Policja zna już jego tożsamość.

Telewizyjne starcie Trump-Biden. "To była najgorsza debata jaką widziałem w moim życiu"

10 godzin 9 minut temu
Wyzwiska i personalne ataki zdominowały pierwszą telewizyjną debatę przedwyborczą Donalda Trumpa i Joe Bidena. Kandydaci walczący o Biały Dom, przerywając sobie wzajemnie, spierali się w kwestii napięć społecznych oraz reakcji państwa na pandemię koronawirusa.

Kobieta fizyk w gronie wybitnych naukowców Papieskiej Akademii Nauk

10 godzin 40 minut temu
Papież Franciszek powołał do Papieskiej Akademii Nauk Fabiolę Gianotti, specjalistkę od fizyki cząstek elementarnych, która zarządza od 4 lat Europejskim Ośrodkiem Badań Jądrowych CERN w Genewie.

Środa 30 września. Wspomnienie św. Hieronima

17 godzin 46 minut temu
Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Kościołem. Zaczynamy o 6:00.

Dzieło dokończone

17 godzin 46 minut temu