Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 20 minut 50 sekund temu

Barcelona: europejskie sympozjum o duszpasterstwie młodzieży

1 min 25 sekund temu
„Ojciec Święty zachęca was do podjęcia refleksji nad wyzwaniami ewangelizacji i towarzyszenia młodzieży, aby poprzez dialog i spotkanie, jako żywe członki rodziny Chrystusa, młodzi ludzie byli przekonującymi głosicielami radości Ewangelii we wszystkich środowiskach” – pisze w imieniu Papieża kard. Pietro Parolin do uczestników sympozjum poświęconego młodzieży.

Brexit. Trzy, dwa, jeden... start!

4 godziny 39 minut temu
Brytyjski ambasador przy UE Tim Barrow przekazał w środę przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi list uruchamiający procedurę Brexitu.

Ambasador Ukrainy: Za atakiem na polski konsulat stoi Rosja

6 godzin 51 minut temu
Ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca przybył w środę po godz. 11 do MSZ, gdzie został wezwany w związku z nocnym atakiem na siedzibę polskiego konsulatu w Łucku. Za tym stoją strony, które nie są zainteresowane dobrymi relacjami ukraińsko-polskimi; niewątpliwie jest to Rosja - powiedział.

To jedyna nadzieja: otworzyć serce na wiarę

7 godzin 11 minut temu
Katecheza papieża Franciszka wygłoszona na Placu św. Piotra w Watykanie 29 marca 2017 r.

Nasza nadzieja nie opiera się na ludzkich gwarancjach

7 godzin 50 minut temu
- Nadzieja jest zakorzeniona w wierze, ponieważ opiera się na Słowie Boga - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Już wkrótce sprawdzisz, ile masz punktów karnych

8 godzin 50 minut temu
Od 24 kwietnia kierowcy będą mogli sprawdzać przez internet, ile mają na swoim koncie punktów karnych.

Konkurs: Apokalipsa

9 godzin 26 minut temu
Pulsuje życiem i torpeduje naszą ospałą wyobraźnię… - m.in. tak o Apokalipsie św. Jana pisze o. Cyprian Moryc w posłowiu do powieści graficznej Pawła Kołodziejskiego.

Do MSZ został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce

9 godzin 33 minuty temu
Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce, to konsekwencja ataku na Konsulat Generalny Polski w Łucku - poinformował resort w środowym komunikacie. Dodano, że polska placówka w Kijowie wystosuje też notę protestacyjną do ukraińskiego MSZ.

Ukraina: Ostrzelano polski konsulat w Łucku

10 godzin 50 minut temu
W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy - powiedział PAP konsul RP w tym mieście Krzysztof Sawicki. Według niego budynek został uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Trump podpisał dekret o "niezależności energetycznej"

11 godzin 21 minut temu
Prezydent USA Donald Trump podpisał we wtorek dekret o tzw. "niezależności energetycznej". Akt wycofuje regulacje Planu Czystej Energii wprowadzonego przez poprzedniego prezydenta Baracka Obamę, który ograniczał emisję gazów cieplarnianych w elektrowniach węglowych.

Poradnia "Niebieskiej Linii" wznawia działalność

11 godzin 24 minuty temu
Telefoniczna poradnia "Niebieskiej Linii", pogotowia dla ofiar przemocy Instytutu Psychologii Zdrowia, wznawia działalność od przyszłego tygodnia. Pomocy udzielać będą psychologowie i prawnicy. Z początkiem tego roku funkcjonowanie poradni zawieszono z powodu braku pieniędzy.

Watykan: trzy czwarte ataków wobec religii wymierzonych w chrześcijan

11 godzin 25 minut temu
75 procent aktów przemocy wobec religii wymierzonych jest obecnie w chrześcijan; na świecie każdego miesiąca zabijanych jest średnio 322 z nich, czyli 10 dziennie - takie dane przedstawił we wtorek arcybiskup Silvano Tomasi z Watykanu.

A co jest twoim płaszczem?

13 godzin 32 minuty temu
– Przestrzeń modlitwy to dobre miejsce na spotkanie – zapewniają młodzi białoborzanie, niezależnie od tego, czy chodzą do cerkwi, czy do kościoła. Ten wieczór spędzili razem na śpiewie kanonów i rozważaniu słowa Bożego.

Metropolita i szary brat

13 godzin 32 minuty temu
Służba ubogim jednała św. Bratu Albertowi wsparcie i przyjaźń dostojników Kościoła, m.in. kard. Albina Dunajewskiego i abp. Adama Sapiehy. Przyjaźnił się z nim również abp Andrzej Szeptycki, wnuk Aleksandra Fredry, związany licznymi więzami z Krakowem greckokatolicki metropolita lwowski. Świadectwem tej przyjaźni jest obraz „Ecce Homo”, który Adam Chmielowski podarował metropolicie.

Dobro powraca

13 godzin 32 minuty temu
O tym, co daje wolontariat, i o smaku sukcesu mówią Ewa Wnuk, polonistka i opiekunka Klubu Ośmiu Wspaniałych w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu, oraz Jagoda Drozd, uczennica klasy pierwszej, tarnobrzeska laureatka konkursu Ośmiu Wspaniałych, która będzie reprezentować miasto w ogólnopolskim finale.

Mutyzm a autyzm

18 godzin 47 minut temu
Mutyzm - zaburzenie polegające na tym, że dziecko w niektórych sytuacjach nie mówi - bywa mylony z autyzmem, co uniemożliwia prawidłową terapię - poinformowały podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach specjalistki zajmujące się tymi problemami.

Żałuję

wt., 03/28/2017 - 23:36
Pytanie nie brzmi tutaj „czy?” (upominać, żałować, przebaczać), a raczej „jak?”.

Brytyjski rząd odrzuca wniosek o drugie referendum ws. niepodległości Szkocji

wt., 03/28/2017 - 21:09
Brytyjski rząd oświadczył we wtorek, że nie będzie podejmował negocjacji na temat propozycji szkockiego rządu w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum niepodległościowego pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Abp Pontier o muzułmanach i Francji przed wyborami

wt., 03/28/2017 - 20:57
Przewodniczący Episkopatu Francji apeluje do zwierzchników tamtejszej społeczności muzułmańskiej, aby pomogli swym współwyznawcom praktykować religię w realiach Republiki, a zarazem odcięli się od ekstremistów.

Benedykt XVI milczy, ale wiele daje Kościołowi

wt., 03/28/2017 - 20:50
„Wszyscy stoimy dziś wobec pokusy, by być jak Bóg, by stanąć ponad Bogiem. Odstawić Go na bok i twierdzić, że wszystko potrafimy sami” – powiedział kard. Robert Sarah.