Bal Sylwestrowy w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

Tradycyjnie - już od kilkudziesięciu lat - w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie radowaliśmy się „Sylwestrem”.

O godz. 20.00 spotkaliśmy się w kaplicy Domu na adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękowaliśmy za Boże dary otrzymane w roku 2018, przepraszaliśmy za grzechy oraz prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na rok 2019.

Po gorącym posiłku, polonezem rozpoczęliśmy Bal Sylwestrowy. Punktualnie o północy była Msza św. Z zewnątrz dochodziły odgłosy petard. My słaliśmy do Boga modlitwę uwielbienia, dziękczynienia i zawierzenia. Mszy św. przewodniczył ks. Dyrektor Jan Jagiełka, a Słowo Boże wygłosił ks. Paweł Samiczak.

Ks. Paweł zapewnił nam również - jak profesjonalny didżej - wspaniałą muzykę, odpowiednią do zabawy sylwestrowej. Bawiliśmy się do godz. 5.20. Kuchnia zadbała o gorące dania, półmiski z wędlinami, sałatki, przystawki, ciasta, owoce i napoje. Szampana ani innego alkoholu nie było. Promujemy myśl, że można wspaniale się bawić bez alkoholu.

Na długo pozostaną w sercach wspomnienia pięknie rozpoczętego Roku 2019. Niech Bóg będzie uwielbiony!