Biskup spotkał się z niewidomymi i słabowidzącymi

Przy wielkanocnym stole spotkały się osoby niewidome i słabowidzące z Polskiego Związku Niewidomych Koło w Kielcach. Na spotkaniu był obecny także Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który poświęcił przygotowane pokarmy.

- „Kiedyś Pan Jezus do swoich słuchaczy mówił: Mają uszy, a nie słyszą. Mają oczy, a nie widzą. Święta, cały Wielki Post oraz Wielki Tydzień, który właśnie rozpoczynamy - to taka rzeczywistość, której nie do końca pojmuje się tylko tymi zmysłami, które pozwalają odczytywać właściwie rzeczywistość w jakiej żyjemy. Jeden z teologów napisał, że w pewnym momencie te zmysły są nam już niepotrzebne. Potrzebne natomiast są oczy i słuch wiary a także Boże myślenie, żeby odkryć tajemnicę tej miłości, jaką Bóg dzieli z człowiekiem w Jezusie Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym” – mówił bp Jan Piotrowski.

Ordynariusz diecezji kieleckiej życzył wszystkim owocnych Świąt Wielkanocnych. - „Niech Pan Jezus obdarza Was wszystkich pokojem. Niech radość świąteczna napełnia Wasze serca, a to bycie we wspólnocie: rodzinnej, zawodowej, społecznej i przyjacielskiej zawsze będzie tym znakiem, że przyjaźń wśród ludzi jest zawsze możliwa” – zakończył biskup.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć