Blisko 200 osób uczestniczyło w Kazimierskiej Rodzinnej Majówce Rowerowej

Rekordowa liczba – bo blisko 200 uczestników – w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat zgromadziła III Kazimierska Rodzinna Majówka Rowerowa pod patronatem Księdza Biskupa Mariana Florczyka, która odbyła się w sobotę, 3 czerwca 2017 r.

Co roku ks. proboszcz Janusz Mularz zaskakuje wszystkich uczestników swoim rowerem. Dwa lata temu jechał na rowerze stacjonarnym na samochodzie-platformie, rok temu - w konnej bryczce, w tym roku przyjechał na rowerze, który był holowany przez motor. Później, na normalnym rowerze, przejechał całą trasę!

Cykliści wystartowali sprzed kazimierskiego kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Wcześniej ks. proboszcz Mularz poświęcił rowery i udzielił błogosławieństwa uczestnikom majówki. W rowerowym peletonie uczestniczyli m.in. ks. Dziekan Sławomir Sarek i Adam Bodzioch, Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.

Pierwszym celem barwnej eskapady był kościół w Kazimierzy Małej. Przed kościołem na cyklistów czekał ks. kan. Krzysztof Balcer – miejscowy proboszcz, który opowiedział pokrótce historię parafii.

Z Kazimierzy Małej rowerzyści udali się przez Cło, Stradlice, Lolin i Plechówkę do kościoła w Gorzkowie, gdzie ks. Dziekan odprawił nabożeństwo czerwcowe.

Ostatnim etapem III Majówki była biesiada w Centrum Integracji Wiejskiej w Plechowie, gdzie na rowerowych pielgrzymów oczekiwały kiełbaski z grilla, kaszanki, słodycze oraz napoje zimne i gorące serwowane przez sołtysa Witolda Nowaka oraz Agnieszkę Styczeń z UMiG. Duchową ucztę uzupełniał występ zespołu „BALANS”.

Podkreślić należy, że organizatorzy – tj. wspomniani księża i burmistrz Adam Bodzioch dzielnie „pedałowali” w peletonie, a w Gorzkowie zameldowali się w ścisłej czołówce.

Kazimierska Rodzinna Majówka Rowerowa odbyła się już po raz trzeci. Dwa lata temu poprowadził ją biskup Marian Florczyk. W tegorocznej edycji uczestniczyło blisko 200 osób – co w przeliczeniu na 17 tyś. mieszkańców Gminy Kazimierza Wielka daje bardzo wielki procent.

xmhas

>> Galeria zdjęć (Foto: Zdzisław Pilarski)

>> Galeria zdjęć (parafiakazimierza.pl)

Realizacja: Kazimierz Kowalski