Bogate pakiety dla pielgrzymów, którzy będą w diecezji kieleckiej podczas ŚDM

Płyta z 13 pieśniami, odnośnik do aplikacji ułatwiającej poruszanie się po diecezji, koszulki, broszury, książki, ikony, magnesy – to tylko niektóre elementy tzw. pakietów pielgrzyma przygotowanych dla uczestników Światowych Dni Młodzieży podczas Dni w Diecezji kieleckiej. Młodzi zaczną przybywać do miejscowych parafii już od wtorku 19 lipca. Diecezja kielecka spodziewa się przyjazdu 1732 osób.

Dla pielgrzymów została przygotowana specjalna płyta z kilkunastoma pieśniami, m.in. hymnami ŚDM, ulubionymi utworami Jana Pawła II oraz ze słowem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Pielgrzymi dostaną także różańce na rękę, magnesy i zakładki z diecezjalnym logo oraz odnośniki do mobilnej aplikacji przygotowanej przez kieleckiego studenta Piotra Ludwinka.

Aplikacja zawiera informatory, aktualizowany na bieżąco program dni, mapy, modlitwy, a wszystko po to, aby ułatwić młodym ludziom pobyt i uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży. Jest to zarazem praca inżynierska Ludwinka na Politechnice Świętokrzyskiej. Wiadomości będą podane pielgrzymom we właściwym języku obcym. Aplikacja będzie sprawdzała język telefonu i dostosowała się automatycznie, a jeśli nie, to domyślny pozostanie język angielski.

Ponadto każdy z pielgrzymów otrzyma publikację wydaną przez MSZ, przypominającą ponad tysiącletnią historię Polski, a także ikonę z twarzą Chrystusa z Całunu Turyńskiego.

Goście otrzymają również koszulki z napisem w 18 językach: „Emmanuel, On nas łączy”. „Niebieskie koszulki otrzymają chłopcy, turkusowe - dziewczęta, żółte – wolontariusze, czarne – księża, granatowe – siostry zakonne, a biało – czerwone koszulki przeznaczone są na Kraków” – poinformował Damian Zegadło, jeden z koordynatorów ŚDM w diecezji.

Ks. Sławomir Sarek, odpowiedzialny za ŚDM w diecezji kieleckiej tłumaczy, że pakiet ma spełniać rolę ambasadora Polski, szczególnie w kontekście religijnym. - Nie chcemy ŚDM w diecezji sprowadzić tylko do wymiany kulturowej, ale też do spotkania w duchu religijnym. Dlatego pamiątki są w charakterze religijnym, duchowym, budującym poczucie wspólnoty wiary – mówi ks. Sarek.

Pakiety przygotowane przez diecezję kielecką otrzymają także rodziny goszczące pielgrzymów ŚDM.

dziar
tekst za: www.ekai.pl