Bp Andrzej Kaleta modlił się o pokój na świecie

W  Nowy Rok – w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi parafia św. Marii Magdaleny w Chomentowie (dekanat chęciński) gościła Księdza Biskupa Andrzeja Kaletę.

Na Sumie pod przewodnictwem Czcigodnego Gościa zgromadzeni wierni modlili się w intencji pokoju na świecie i o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla wszystkich rodzin w parafii. W homilii bp Kaleta, w oparciu o odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o nadaniu imienia Jezusowi, podkreślił znaczenie imienia. Wszyscy ochrzczeni mienimy się chrześcijanami, więc, postępujmy tak aby być godnymi tego imienia, żyjąc jako prawdziwi chrześcijanie.

Podczas uroczystości bp Andrzej Kaleta poświecił kopię gotyckiego obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem z chomentowskiej świątyni i przekazał go rodzinom w parafii. Tym uroczystym gestem Ksiądz Biskup rozpoczął Peregrynację Obrazu Matki Bożej w rodzinach. Nawiedzi on rodziny w miejscowościach Staniowice, Chomentów, Jawór i Lipa. Do Peregrynacji parafianie przygotowywali się przez Rekolekcje Adwentowe i Msze św. roratnie. Często uwielbiają Piękną Madonnę Chomentowską śpiewając pieśń ułożoną ku Jej czci i żarliwie modlą się przez Jej wstawiennictwo. Ufamy, że Matka Najświętsza zanosząc do rodzin chomentowskiej parafii swego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa pomnoży w nas i umocni wiarę, pokój, radość i szczęście jak podczas nawiedzenia św. Elżbiety.

Kopię obrazu ufundowaną przez parafian Katarzynę i Wojciecha Staweckich namalował artysta malarz Piotr Tomaszewski, a oprawę wykonał parafianin Henryk Bieroński. Liturgię ubogacały swoim śpiewem Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Staniowic.

Foto: Magdalena Sarnowicz