Bp Andrzej Kaleta odwiedził kolonie i oazy wakacyjne

W dniach 23-24 lipca br. biskup Andrzej Kaleta odwiedził dzieci i młodzież wypoczywające na koloniach i oazach diecezji kieleckiej. Biskupowi Andrzejowi towarzyszył ks. Krzysztof Banasik - zastępca dyrektora Caritas Kieleckiej.

W pierwszym dniu goście odwiedzili turnus Rycerstwa Niepokalanej, który odbywa się w Rabce - w diecezjalnym Ośrodku Betania, pod opieką ks. Sebastiana Seweryna, p. Krystyny Radomskiej i animatorów. Podczas spotkania z dziećmi bp Kaleta przypomniał charyzmat Rycerstwa Niepokalanej i postać jego założyciela św. Maksymiliana Kolbego.

Kolejnym punktem wizyty były kolonie organizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej w Zakopanem. Tam sprawowana była Msza św. w intencji kolonistów oraz wychowawców. Bp Andrzej wspominał swoje lata kapłańskiego posługiwania, które naznaczone były różnego rodzaju wyjazdami z dziećmi i młodzieżą. W homilii hierarcha zachęcił dzieci, by szukały śladów Pana Boga w pięknie przyrody i w Słowie Bożym. Goście obdarowali uczestników słodkościami i spotkali się z kadrą wychowawczą. To drugi turnus koloni Caritas w stolicy Tatr, wypoczywa na nim 95 dzieci pod opieką kierowniczki Małgorzaty Kobińskiej i duszpasterza ks. Piotra Misztala oraz wychowawców. Mimo wielu deszczowych dni dzieci zwiedziły Zakopane, Gubałówkę, muzea, Sanktuarium na Krzeptówkach, a dzięki kreatywności kadry uczestniczyły w wielu zabawach, konkursach, warsztatach i zajęciach.

Drugiego dnia goście odwiedzili oazę w Mszanie Dolnej. Odbywają się tam rekolekcje I i II stopnia prowadzone przez moderatorów ks. Artura Płazińskiego i ks. Marcina Rokitę. Głównym punktem wizyty była Msza św. sprawowana w kościele parafialnym pw. Michała Archanioła w Mszanie. Bp Kaleta powiedział, że bardzo bliski jest mu Ruch Światło-Życie, który prowadził w pierwszych latach swego kapłaństwa. W homilii biskup zachęcił uczestników, by nieustannie odkrywali obecność Chrystusa w ich życiu.

Wizyta bp. Andrzeja Kalety była okazją do spotkania z dziećmi i młodzieżą przebywającą na wypoczynku letnim organizowanym przez różne instytucje diecezjalne i wyrażenia wdzięczności duszpasterzom, alumnom oraz wolontariuszom posługującym w tych pięknych dziełach Kościoła Kieleckiego.