Bp Andrzej Kaleta pobłogosławił Wspólnoty Margaretkowe

21 września 2018 r. odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Spotkanie to, było w sposób szczególny czasem dziękczynienia za trzy lata naszych modlitewnych spotkań w Regionalnym Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Patronem czuwania był św. Mateusz- Apostoł i Ewangelista.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły, który podczas konferencji zwrócił się do zebranych tymi słowami: „Każdy biskup, każdy proboszcz, każdy wikariusz potrzebuje modlitwy sióstr i braci, do których został posłany. Z modlitwy wiernych płynie moc i siła dla kapłanów. Modlitwa o świętych i oddanych Chrystusowi i Kościołowi świętemu kapłanów jest zadaniem każdego chrześcijanina. My, gromadząc się właśnie w tym miejscu w każdy trzeci piątek miesiąca staramy się odkrywać i realizować to piękne powołanie, które na co dzień realizujemy we Wspólnocie Margaretkowej”. Wierni uczcili także poprzez ucałowanie relikwie Krzyża Świętego.

O godz. 21.00 rozpocęła się Mszą św. koncelebrowana w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Kaleta. W czasie homilii podkreślił jak bardzo ważna jest modlitwa o powołania kapłańskie. Zwracając się do członków Wspólnot Margaretkowych oraz wszystkich zebranych bp Kaleta powiedział: „Dziękuję Wam za Waszą ofiarność, dziękuję Wam za Wasze zaangażowanie i za Waszą modlitewną gorliwość. Chcę dziś podziękować wszystkim, którzy przybyli do Klasztoru Sióstr Norbertanek w Imbramowicach”. W czasie procesji z darami przedstawiciele Wspólnot Margaretkowych przynieśli do ołtarza Księgę Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, w której zapisane zostały imiona i nazwiska członków ponad 150 Wspólnot Margaretkowych modlących się w parafiach naszej diecezji. Przyrzeczenie modlitwy w intencji bp. Andrzeja Kalety złożyła także nowopowstała Wspólnota Margaretkowa.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i Kompleta. Po zakończeniu wspólnej modlitwy, wierni spotkali się w spichlerzu na pysznym torcie oraz poczęstunku zorganizowanym przez Wspólnoty Margaretkowe.

W czuwaniu wzięli udział wierni i Kapłani z parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy - ks. Krzysztof Toboła
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach - ks. Zdzisław Sideł, ks. Łukasz Duraj
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach
- Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szańcu - ks. Stanisław Lodziński
- pw. Św. Benedykta Opata w Imbramowicach - ks. Zbigniew Szewczyk
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach - ks. Wojciech Oczkowicz
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach - ks. Adam Dziadek
- pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu - ks. Krzysztof Pasek (diecezja sosnowiecka)