Bp Andrzej Kaleta poświęcił nową szkołę w Łopusznie

Marzenia wielu pokoleń o pięknej i nowej szkole spełniły się! Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie rozpoczęli naukę w nowoczesnym budynku. W poniedziałek, 2 września 2019 r. jej poświęcenia dokonał bp Andrzej Kaleta.

– Warto mieć marzenia – powiedziała Teresa Pasowska, dyrektor placówki podczas Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020 w Łopusznie połączonej z otwarciem nowo powstałej szkoły w Łopusznie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Kaleta. – Módlmy się za uczniów, rodziców, a przede wszystkim za nauczycieli, którzy są odpowiedzialni za edukację wielu pokoleń młodzieży – mówił bp Kaleta. Podczas Mszy św. został poświęcony sztandar szkoły – symbol  historii i tradycji.

Druga część uroczystości miała miejsce w nowym budynku szkoły. Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na przecięcie wstęgi. Wzięli w tym udział między innymi starosta kielecki Mirosław Gębski, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Kuzia, wicemarszałek Renata Janik, dyrektor Teresa Pasowska. Budynek szkoły oraz krzyże do wszystkich sal poświęcił bp Andrzej Kaleta. Dyrektor z rąk starsoty otrzymała symboliczny klucz do drzwi nowej szkoły i zaprosiła wszystkich do zwiedzania nowych pomieszczeń szkoły.

Naukę w szkole rozpoczyna łącznie 625 uczniów, w tym połowa to pierwszoklasiści.

tekst za: www.powiat.kielce.pl

>> Galeria zdjęć