Bp Florczyk na czuwaniu Akcji Katolickiej

Członkowie Akcji Katolickiej powinni ożywiać świat swoją wiarą Jezusa Chrystusa - mówił bp Marian Florczyk 22 września 2012 r. podczas nocnego czuwania na Świętym Krzyżu.

Blisko tysiąc osób modliło się w świętokrzyskim klasztorze podczas nocnego czuwania Akcji Katolickiej. Na modlitwę przybyli wierni z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej oraz Wspólnota Krwi Chrystusa z Ostrowca Świętokrzyskiego i wielu pielgrzymów z całego kraju. Eucharystii odprawionej o północy przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk. Koncelebrowało ją 30 kapłanów.

W swej homilii bp Marian Florczyk zwracając się do członków Akcji Katolickiej podkreślił to, że papież Benedykt XVI w październiku ogłosi Rok Wiary.

- To dla was drodzy bracia i siostry szczególny czas, moment, by ożywić swoją wiarę. Dziś świat, nie lubi tego, co chrześcijańskie, co Jezusowe. Choć dziś nie musimy płonąć na stosach, nie zjadają nas dzikie zwierzęta, to jednak pomniejsza się rolę rodziny, wspólnotę, depcze się to, co płynie od Chrystusa - mówił bp Florczyk.

- Członkowie Akcji Katolickiej - jesteście wezwani do szczególnego zadania, do akcji - która ma na celu ożywienie wiary, idźcie w świat i ożywiajcie go swoją wiarą w Jezusa Chrystusa, nie bójcie się wyzwań przed, którymi trzeba dziś stawiać czoła. Proście Pana o taka wiarę, jaką miał św. Piotr - choć się zaparł, zachwiał, to jednak wrócił, stał się przez to silniejszy obrońcom Chrystusa i Kościoła. Bądźcie ludźmi wiary - wzywał hierarcha.

Świętokrzyskie nocne czuwanie rozpoczęło się dzień wcześniej wieczorem przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej. Licznie przybyłych pątników w imieniu kustoszy świętokrzyskiego sanktuarium powitał o. Kazimierz Bielak OMI. Następnie odprawiona została Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicka z Sandomierza. Po przyjściu do klasztoru w kaplicy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego prawosławny chór z Wrocławia "Oktoich" z opiekunem i dyrygentem protodiakonem ks. Grzegorzem Cebulskim zaśpiewał Akatyst o Krzyżu Świętym.

Po Eucharystii nocna modlitwa u stóp czcigodnej Relikwii animowana była przez Akcję Katolicką z diecezji radomskiej.

apis
tekst za: www.ekai.pl