Bp Florczyk na rozpoczęciu roku fomacji Oazy Rodzin

W środę, 12 września 2012 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach „Domowy Kościół” Ruchu Światło-Życie rozpoczął kolejny rok formacji. Liturgii przewodniczył bp Marian Florczyk.

We Mszy św. uczestniczyły małżeństwa i ich dzieci ze wszystkich kręgów działających w naszej diecezji.

W homilii bp Florczyk nawiązał do zagrożeń, które dotykają dziś rodziny i nadziei płynącej dla niej z wiary. Świadomość trudności nie może paraliżować, ale powinna wyzwalać chęć ściślejszego zjednoczenia z Bogiem. Biskup podziękował małżeństwom z Domowego Kościoła za świadectwo wiary i zaangażowanie w obronę rodziny.

Na koniec spotkania bp Florczyk wręczył nowym parom animatorskim świece i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji tworzą małżeństwa wraz z księżmi moderatorami, spotykające się w 39 kręgach. Odpowiedzialnymi za nich jest para diecezjalna – Małgorzata i Stanisław Saletrowie wraz z moderatorem ks. Andrzejem Waligórskim (wikariuszem parafii św. Antoniego w Kielcach). Comiesięczne spotkania kręgu: modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna oraz dialog małżeński i reguła życia, stanowią podstawę formacji całorocznej, którą uzupełniają piętnastodniowe lub krótsze formy rekolekcyjne.

W minione wakacje w trzech turnusach 15-dniowych uczestniczyło ponad 40 małżeństw wraz z dziećmi, a w dwóch turnusach 5-dniowych blisko 30 małżeństw z dziećmi.

Wszystkie małżeństwa zainteresowane odnowieniem lub pogłębieniem duchowości małżeńskiej i rodzinnej zachęcamy do włączenia się w nowe kręgi lub wzięcia udziału w przygotowywanych przez „Domowy Kościół” Dniach skupienia i Rekolekcjach Ewangelizacyjnych. Kontakt z odpowiedzialnymi i bliższe informacje można znaleźć na www.kielce.oaza.org.pl/dk.

Foto: Robert Lubczyński