Bp Jan Piotrowski: Bóg chce być z nami i z tymi, których kocha

„Życzę wam, waszym małżeństwom i rodzinom naszej diecezji, naszemu miastu i ziemi świętokrzyskiej, aby przeżywanie tajemnicy Wcielenia pomogło nam zrozumieć, kim tak naprawdę jest człowiek. Wtedy łatwiej zrozumiemy, co to znaczy, że Bóg chce być z nami i z tymi, których On kocha” – tymi słowami Biskup Kielecki Jan Piotrowski zakończył homilię wygłoszoną w I dzień Świąt Bożego Narodzenia.

W słowach skierowanych do wiernych zgromadzonych w kieleckiej Bazylice Katedralnej ordynariusz diecezji kieleckiej zwracał uwagę na znaczenie Świąt Bożego Narodzenia i specyfikę ich przeżywania. – „W Święta Bożego Narodzenia przeżywamy coś nadzwyczajnego, a jednocześnie coś bardzo ludzkiego, bliskiego naszemu sercu. Bóg jest z nami w osobie nowo narodzonego Jezusa. Tym wydarzeniem Bóg przyobleka się  w ludzką naturę, która Jezusowi służy do ofiary Odkupienia złożonej na krzyżu. Ta sama ludzka natura będzie uwielbiona w Zmartwychwstaniu” – mówił bp Jan Piotrowski. – „To dzięki Jezusowi my wszyscy otrzymujemy dar synostwa Bożego, a tym samym, niezależnie od tego, gdzie żyjemy i kim jesteśmy, możemy do Boga wołać z ufnością: Abba Ojcze!”.

W słowach kończących homilię ordynariusz diecezji kieleckiej życzył wszystkim, by przeżywanie tajemnicy Wcielenia pomogło nam zrozumieć, kim tak naprawdę jest człowiek. Dzięki temu łatwiej zrozumiemy, co to znaczy, że Bóg chce być z nami i z tymi, których On kocha.

tekst za: em.kielce.pl

>> Relacja na stronie Radia Kielce