Bp Jan Piotrowski do kapłanów: Pozwólcie kochać się Jezusowi

Księża z całej diecezji kieleckiej zgromadzili się w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Bazylice Katedralnej, aby obchodzić Dzień Kapłański. W trakcie Mszy św. kapłani odnowili przyrzeczenia, które złożyli podczas święceń.

Eucharystii przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, a koncelebrowali ją m.in. biskupi pomocniczy diecezji kieleckiej. – Ja z wami i wy ze mną pozwólcie kochać się Jezusowi i biskupowi kieleckiemu – mówił pasterz naszej diecezji. Biskup Jan Piotrowski powitał także arcybiskupa nominata i przyszłego Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie ks. Henryka Jagodzińskiego.

Homilię wygłosił ks. prałat Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Nawiązał w niej do wizerunku kapłaństwa kreowanego przez współczesne media. Zwrócił także uwagę jak ważne jest dawanie świadectwa o Jezusie Chrystusie.

– W dniu święceń kapłańskich Chrystus w pewnym sensie umówił się z nami, abyśmy o Nim opowiadali i Go głosili. Przypomnijmy sobie tamtą chwilę, kiedy Bóg skierował do nas swoją prośbę „Pójdź za mną”. Dziś warto sobie zadać pytanie: „Jak wygląda moja księga pisana o Panu Bogu”. Może przeżyłem kilka, kilkanaście, albo kilkadziesiąt lat w kapłaństwie i nie zacząłem jej jeszcze pisać, a dzisiaj w pokorze serca chcę powiedzieć, aby Pan Jezus dał mi czas, bo On wszystko wie i wie, że Go kochamy – mówił ks. Bogdan Bartołd.

W trakcie Mszy św. odnowiono przyrzeczenia kapłańskie. Księża złożyli także ofiarę na dzieła realizowane przez Fundację św. Józefa.

tekst za: em.kielce.pl

>> Zaproszenie Biskupa Kieleckiego