Bp Jan Piotrowski: Młodzi, wstępujcie w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

„Zachęcam Was, Młodzi, abyście wstępowali w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W stowarzyszeniu znajdziecie wielu przyjaciół, a przede wszystkim Jezusa Chrystusa” – pisze bp Jan Piotrowski w komunikacie wystosowanym z okazji obchodów 25-lecia KSM w diecezji kieleckiej.

Biskup podkreśla w nim m.in. troskę Kościoła o ludzi młodych, w który to nurt wpisuje się działalność KSM. „Troska Kościoła o ludzi młodych jest bardzo ważnym zadaniem, czego przykładem był ostatni Synod Biskupów poświęcony młodzieży i Światowe Dni Młodzieży w Panamie z udziałem Ojca Świętego Franciszka” – pisze.

Przypomina także, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży powstałe w latach 30. XX wieku, przeżyło odrodzenie w latach 90. Jego patronami stali się: św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

„Na terenie diecezji kieleckiej ok. 220 młodych ludzi działa w 10 oddziałach w parafiach: Bieliny, Bodzentyn, w parafii św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, w parafii Chęciny, Ducha Świętego w Kielcach, św. Jadwigi Królowej w Kielcach, w Leszczynach, Łopusznie, Skale i Stojewsku” – wylicza bp Piotrowski. Zauważa, że w oddziałach parafialnych odbywają się cotygodniowe spotkania formacyjne, podczas których „młodzi umacniają się w wierze i omawiają aktualne wydarzenia z życia Kościoła i świata. Wspólna modlitwa, rekolekcje i dni skupienia kształtują relację z Panem Bogiem i z Kościołem. To z kolei wpływa na zaangażowanie młodzieży w życie wspólnoty parafialnej i lokalnej społeczności”.

Wśród dorocznych zadań i wydarzeń o wymiarze diecezjalnym, skierowanych do młodych, biskup wylicza m.in.: Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Wieczór z bł. Karoliną, Nocną Drogę Krzyżową z Kielc na Święty Krzyż w Wielkim Poście, konferencję walentynkową, „Bierzmoreko” – czyli weekendowe dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej oraz różnego typu warsztaty.

Biskup kielecki zaprasza zarazem na obchody 25-lecia jubileuszu KSM, które odbędą się w sobotę 23 lutego w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach.

Diecezjanom, a szczególnie rodzicom młodzieży, poleca dzieło KSM-u modlitewnej pamięci.
Komunikat będzie odczytywany wiernym w niedzielę 17 lutego.

dziar
tekst za: ekai.pl

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego