Bp Jan Piotrowski na czuwaniu Wspólnot Margaretkowych

16 czerwca 2017 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne Czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Był to czas szczególny ubogacony obecnością Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego oraz neoprezbiterów. Naszym szczególnym przewodnikiem i opiekunem był św. Jan Chrzciciel, którego relikwie dotarły do nas dzięki życzliwości ks. kan. Mariana Fatygi - proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy od Rozważań o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie zebrani wzięli udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W konferencji, którą wygłosiła s. Danuta ze Skalbmierza, wierni mieli okazję przypomnieć sobie oraz głębiej poznać osobę św. Jana Chrzciciela, którego relikwie zostały tego wieczoru uczczone w sposób szczególny. O godz. 21.00 odbyła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego.

W homilii bp Piotrowski podkreślił że „z Bożą pomocą i oddanym sercem liczne grupy margaretek podejmują modlitwę w intencji kapłanów, a także modlitwę o dar nowych powołań”.

Na zakończenie Mszy św. zebrani księża, siostry zakonne oraz wszyscy wierni przyjęli specjalne błogosławieństwo z rąk przybyłych neoprezbiterów. Liturgię ubogacili śpiewem: Chór Parafii św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach, Chór Parafii św. Idziego w Tczycy oraz Schola z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie, w czasie którego modliliśmy się pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Odmówiliśmy także Kompletę.

Uczestnicy czuwania po zakończeniu spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. dr. Zdzisławem Sidłem oraz ks. Michałem Kościańskim
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Zbigniewem Wójcikiem
- pw. Św. Jana Chrzciciela w Skalmierzu z ks. kan. Marianem Fatygą
- pw. bł. Ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie z ks. Maciejem Radejem
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)

oraz Neoprezbiterzy:
- ks. Sylwester Durlik