Bp Jan Piotrowski na Świętym Krzyżu: Krzyż jest znakiem miłości Ojca przez Syna

Tajemnica krzyża Jezusa Chrystusa była w centrum refleksji Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego podczas Międzydiecezjalnego Czuwania Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu, które odbyło się tradycyjnie w trzeci piątek września - 16 września 2016 r.

Ponad tysiąc pielgrzymów z trzech diecezji: kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej, przeżywało Drogę Krzyżową nawiązującą do Światowych Dni Młodzieży oraz uczynków miłosiernych i ich roli w naszym życiu. Po przyjściu do Bazyliki odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym czasie wielu pielgrzymów przystąpiło do spowiedzi.

Kulminacyjnym punktem nocnego czuwania była uroczysta Eucharystia o godz. 23.00 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, który skupił uwagę pielgrzymów na tajemnicy krzyża, podkreślając, że ten zwyczajny z pozoru znak stał się symbolem miłości Boga do ludzi dzięki ofierze Jezusa Chrystusa. Mocno wybrzmiały słowa, że bez Chrystusa krzyż jest tylko znakiem cierpienia i bólu. Przez złączenie swego cierpienia z krzyżem Jezusa chrześcijanin doświadcza przemiany i zbawienia. Mszę św. koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów - asystentów Akcji Katolickiej.

W imieniu wszystkich pielgrzymów słowa podziękowania dla Ks. Biskupa, zgromadzonych kapłanów i gospodarzy klasztoru na Świętym Krzyżu wypowiedział Marek Pycia z Miechowa - prezes DIAK w Kielcach.

Ks. Waldemar Wiśniowski
ASYSTENT DIAK