Bp Jan Piotrowski: Nadal gorliwie będziemy się modlić na różańcu, aby tym pasem bezpieczeństwa wspierać misyjne dzieło Kościoła

Około 4 tyś. wiernych uczestniczyło w jubileuszowej X Diecezjalnej Pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie.

Sobotnie uroczystości trwały od rana. W ich programie znalazła się animacja misyjna, konferencja  i wspólna modlitwa różańcowa. Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. W homilii zwracał on uwagę na szczególne znaczenie jubileuszowego spotkania w kontekście przeżywanego roku, którego hasło brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. –  „Kto pozwala napełniać się Duchem Świętym, ten dzięki Jego darom jest zdolny do wielkich dzieł i może za Maryją, Matką Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela powtórzyć: wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny i święte jest Imię Jego” – mówił bp Piotrowski.

Wiele miejsca w słowach skierowanych do wiernych ordynariusz diecezji kieleckiej poświęcił wezwaniu Chrześcijan do wspierania dzieł misyjnych. – „Nikomu nie wypowiadamy wojny, ale pokornie, w duchu Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, jako Kościół Kielecki nadal gorliwie będziemy się modlić na różańcu, aby tym pasem bezpieczeństwa wspierać misyjne dzieło Kościoła, naszych drogich misjonarzy w Peru, na Jamajce, Brazylii, Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Kazachstanie” – mówił bp Piotrowski w końcowych słowach homilii.

Na zakończenie Mszy św. Pasterz Kościoła Kieleckiego udzielił wiernym błogosławieństwa papieskiego.

tekst za: em.kielce.pl

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM

PROGRAM PIELGRZYMKI:

9.00 - Przyjazd i rejestracja grup pielgrzymkowych
(Każdy uczestnik otrzymał pamiątkę spotkania i słodką bułkę)

9.30 - Zawiązanie wspólnoty, prezentacja grup i krótka historia Sanktuarium
(ks. prałat Zygmunt Pawlik – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie)

9.45 - Animacja misyjna
(ks. Tomasz Cieniuch, kapłan naszej diecezji, od 4 lat pracujący na misjach w Peru)

10.15 - Konferencja: „W mocy Ducha Świętego wraz z Maryją głosimy światu Chrystusa”
(ks. dr Maciej Będziński – Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła)

11.15 - Modlitwa Różańcowa