Bp Jan Piotrowski podczas Pasterki: Otwórzmy się na tajemnicę Bożego Narodzenia

Do otwarcia się na tajemnicę Bożego Narodzenia i przyjęcie prawdy, że Bóg jest wśród nas i nas kocha, wezwał podczas Pasterki w kościele w Mójczy Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Podczas homilii przypomniał, że chociaż jesteśmy pośrodku grudniowej nocy, nic nas nie przeraża.

- „To nocne spotkanie jest wyrazem naszego czuwania i gotowości na spotkanie z Jezusem, który jest darem samego Boga. Całe nasze całe życie to kroczenie w zadanym nam czasie. Czasie nocy i niepewności, ale także w świetle i nadziei. W tej drodze towarzyszy nam Jezus, jeżeli otworzymy się na niego” – mówił bp Piotrowski.

Biskup przypomniał, że to otwarcie nic nas nie kosztuje. Co więcej, nic na tym nie tracimy. - „Obecność Boga w naszym życiu, nic nam nie zabiera, niczemu nie przeszkadza, ale nas zbawia i zachęca do czynienia dobra” – podkreślił.

Hierarcha dodał, że, tajemnica Bożego Narodzenia jest tak prosta i zwyczajna, jak narodziny dziecka, nad którym z radością i miłością macierzyńską i ojcowską pochylają się jego rodzice.

- „Wtedy zaczyna się coś nowego. Pojawia się nowe źródło nadziei i sensu życia. Wystarczy się tylko na nie otworzyć” – mówił Pasterz Kościoła Kieleckiego.

Biskup życzył wszystkim zgromadzonym, aby przeżywając tajemnicę Bożego Narodzenia, potrafili wyjść z zagród naszej codziennej wygody i być z Jezusem i innymi ludźmi.

tekst za: radio.kielce.pl