Bp Jan Piotrowski podczas Pasterki: To prości pasterze byli pierwszymi odbiorcami Dobrej Nowiny

Eucharystia, jaką sprawujemy jest przede wszystkim darem odkupieńczej miłości, jaką Bóg ofiaruje nam w Jezusie Chrystusie – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski w homilii podczas Pasterki w kościele św. Antoniego Padewskiego w Kielcach-Dąbrowie.

W słowach skierowanych do wiernych pasterz diecezji kieleckiej odniósł się do słów encykliki Ecclesia de Eucharistia papieża Jana Pawła II. – Przypomniał on, czym jest dar Eucharystii w życiu osobistym chrześcijanina i Kościoła jako całej wspólnoty. Im żywsza jest w nas wiara eucharystyczna, tym głębsze jest nasze uczestnictwo w życiu sakramentalnym i kościelnym – mówił.

Biskup Piotrowski wskazywał również na szczególne znaczenie nocy Bożego Narodzenia w wierze chrześcijańskiej. – Maryja powiła swojego pierworodnego syna, owinęła go w pieluszki i złożyła w żłobie, ponieważ nie znalazło się dla nich miejsce w gospodzie. Przedziwne wydarzenie. Wydaje się być bajkowe. Właściwe odczytanie tego wydarzenia wymagało jednak Bożej interwencji. Anioł oznajmił pasterzom, co się wydarzyło. Oni, prości Betlejemscy pasterze byli pierwszymi odbiorcami Dobrej Nowiny – powiedział biskup kielecki.

tekst za: em.kielce.pl

>> Posłuchaj homilii Biskupa Kieleckiego