Bp Jan Piotrowski poświęcił Centrum Duszpasterskie „Wesoła 54”

30 marca 2016 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał poświęcenia pomieszczeń Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54, które zostały oddane do użytku po generalnym remoncie, podjętym z inicjatywy Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy nieszporami w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II. Biskup Kielecki skierował do zgromadzonych krótkie słowo, zwracając uwagę na fundamenty trwania w Chrystusie i Kościele, którymi są chrzest święty i łaska wiary. Podkreślił też szczególny patronat miejsca i osobę św. Jana Pawła II. Poświęcił także ikonę św. Jana Chrzciciela, patrona Szkoły Pisania Ikon.

Po nabożeństwie uczestnicy udali się w procesji do pomieszczeń Centrum Duszpasterskiego. Tam odbyła się dalsza część spotkania, na którą złożyło się poświęcenie wyremontowanych i na nowo zaaranżowanych pomieszczeń: auli im. Karola Wojtyły Studenta, sali klubowej, kuchni, sali warsztatowej oraz pomieszczeń gospodarczych i sanitarnych. „Oby było to dobre miejsce, gdzie przyjaciele spotykają się w połowie drogi” – mówił bp Piotrowski, przytaczając słynne przysłowie z Konga.

Dalszą część spotkania stanowiła Gala Darczyńców, w czasie której przekazano podziękowania tym, którzy w różnoraki sposób przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji. Wydarzenie zgromadziło wiele osób m.in. wojewodę świętokrzyskiego, rektorów i wykładowców wyższych uczelni, księży z kieleckiej kurii i seminarium, duszpasterzy akademickich, kleryków, członków wspólnot zintegrowanych przy Centrum Duszpasterskim oraz przyjaciół i sympatyków WESOŁEJ54.

Swoje spotkania mają tutaj: Duszpasterstwo Akademickie, Wspólnota Postakademicka 25+, Szkoła Pisania Ikon, Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Diecezji Kieleckiej TALENT, Centrum Inspiracji Psychologicznej SKRZYDŁA, Wspólnota Kobiet, Klub Inteligencji Katolickiej, odbywają się też kursy narzeczeńskie prowadzone przy użyciu metod aktywizujących. W planach są m.in.: Chrześcijański Teatr Tańca, Dyskusyjny Klub Filmowy oraz spotkania biblijne.

W Kościele akademickim Msze święte sprawowane są codziennie o godz. 18.30; w niedzielę o 10.30 (Msza rodzinna) oraz 18.30 (Msza akademicka). W sobotę Msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim. Opiekunem Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 jest ks. Rafała Dudała.

Zobacz: Facebook

Zobacz: Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM