Bp Jan Piotrowski poświęcił kaplicę całodziennej Adoracji w Chmielniku

Niedziela, 10 czerwca 2018 r. w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku była wyjątkowa. Tego dnia młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Zakończono również czas duchowej odnowy, w postaci Misji Parafialnych prowadzonych przez Księży Pallotynów z Gdańska.

Tegorocznym rekolekcjom Księży Tomasza i Krzysztofa przewodziły słowa św. Jana Pawła II: „Aby człowiek nie zgubił drogi dobra”. Myśl ta zwieńczyła prośbę parafian skierowaną do ks. proboszcza Franciszka Siarka o stworzenie kaplicy Matki Bożej Fatimskiej przeznaczonej do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie do Naszej Matki. Poświęcenia kaplicy dokonał Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. Wspólnota przygotowywała się duchowo na ten moment ponad rok, bo to właśnie w trakcie uroczystości obchodów 100-lecia objawień fatimskich powstała myśl stworzenia kaplicy i zawierzenia przyszłości parafii wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej i Jej Synowi.

Ks. Mariusz Rozin
WIKARIUSZ W CHMIELNIKU