Bp Jan Piotrowski przewodniczył Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II

„Jeżeli nasza pielgrzymka wpisuje się w klimat Roku Miłosierdzia i 1050–lecia Chrztu Polski to należy zadać sobie pytanie o tożsamość, która rodzi ducha i nasze świadectwo wiary” – mówił bp Jan Piotrowski w Bazylice św. Piotra w Rzymie.

27 kwietnia 2016 r. kielecki ordynariusz przy grobie św. Jana Pawła II przewodniczył Eucharystii dla pielgrzymów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Mszę św. koncelebrowali także: bp Marian Florczyk oraz profesorowie kieleckiego seminarium.

W homilii hierarcha mówił, że świadectwo wiary człowieka we współczesny świecie jest bardzo potrzebne.

„Być uczniem Chrystusa, to być apostołem i misjonarzem. Wszyscy na mocy chrztu świętego jesteśmy zobowiązani do głoszenia Chrystusa. Świadectwo wiary, czasem bardzo skromne, niezauważalne, okropione krwią Chrystusa, potrzebne jest w każdych okolicznościach naszego życia" – zaznaczył bp Piotrowski.

Po zakończonej Eucharystii pielgrzymi wzięli udział w audiencji generalnej papieża Franciszka na Placu św. Piotra.

Ksiądz Rektor, Zarząd WSD, Księża Profesorowie oraz alumni od poniedziałku 25 kwietnia uczestniczą w pielgrzymce do Włoch - z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Od środy do wspólnoty seminaryjnej dołączył bp Jan Piotrowski oraz bp Marian Florczyk. Pielgrzymi do Polski wrócą 2 maja.

pkun

Foto: al. Wojciech Rutczyński