Bp Jan Piotrowski: Służmy wiernie Ojczyźnie

„Wspaniałomyślny jest Bóg, że dał nam takie czasy wolności, nadziei, suwerenności i pokoju” – mówił 3 maja 2017 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski w Bazylice Katedralnej podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny. Eucharystia rozpoczęła obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W uroczystościach uczestniczyły władze województwa na czele z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek, władze miasta, parlamentarzyści, poczty sztandarowe, przedstawiciele różnych środowisk i licznie zgromadzeni kielczanie.

- „Wyrastające z ducha oświecenia nowe prądy myślowe nie dały człowiekowi nawet namiastki szczęścia, ale ludzka pycha tego nie dostrzega. Ideologiczna ślepota w Europie i w Polsce trwa do dzisiaj i wydaje się mieć wciąż nowych zwolenników, którzy gardzą życiem, prawem naturalnym, pięknem osoby ludzkiej, dobrymi obyczajami, ewangeliczną moralnością i tym, co jest wyłączną własnością narodu polskiego i naszej Ojczyzny” – przestrzegał bp Piotrowski.

- „Niech narodowa tradycja szacunku, wolności i prawdy, jak ta zawarta w Konstytucji 3 Maja, zbudowana na fundamentach ewangelicznych wartości, będzie z troską pielęgnowana i nadal inspiruje serca Polaków, aby jak najwierniej służyli Polsce swojej Ojczyźnie” – modlił się biskup.

za: em.kielce.pl

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM Kielce