Bp Jan Piotrowski: Ten rok był czasem spotkania z miłosierdziem Boga

„Pragnęliśmy, aby ten rok był prawdziwym czasem spotkania z miłosierdziem Boga. Chcieliśmy doświadczyć bliskości Boga w Jezusie Chrystusie i dostąpić Jego miłosierdzia" – napisał w Słowie Pasterskim na zakończenie Roku Miłosierdzie Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Podkreślił też bogactwo Roku Miłosierdzia: możliwości doświadczenia łask, ofiarowanych – za pośrednictwem Kościoła – wszystkim wiernym, szczególnie w kościołach stacyjnych.

Słowo Biskupa Kieleckiego było odczytane w niedzielę, 13 listopada 2016 r. w kościołach diecezji.

„Bogu niech będą dzięki za każdego wiernego, który skorzystał z łask tego czasu i podejmował uczynki miłosierne co do ciała i co do duszy!” – czytamy w liście. Biskup dziękuje także duszpasterzom, którzy w jakikolwiek sposób „animowali przeżywanie Roku Miłosierdzia przez wiernych naszej diecezji, a szczególne słowa wdzięczności kieruję wobec księży proboszczów i kustoszów kościołów i sanktuariów jubileuszowych”.

Przypomniał także, że Święty Rok Miłosierdzia został ogłoszony po to, aby zawsze „w codzienności żyć miłosierdziem, którym Bóg Ojciec od zawsze nas ogrania” i życzył wszystkim, aby „dostąpiwszy miłosierdzia obdarzali nim innych”.

Jednocześnie biskup zaprosił na zakończenie Roku Miłosierdzia 20 listopada do bazyliki katedralnej w Kielcach na godz. 16.15. „Sprawując Eucharystię, będziemy dziękowali Bogu za wszelkie łaski, którymi nas w Roku Jubileuszowym obdarzył oraz prosić, aby dobre owoce tego czasu trwały w nas” – podkreślił bp Piotrowski.

W diecezji kieleckiej ordynariusz wyznaczył 13 kościołów jubileuszowych. Były to: bazyliki - katedralna w Kielcach, Grobu Bożego w Miechowie, w Pacanowie i w Wiślicy, sanktuaria - Miłosierdzia Bożego w Kielcach, Męki Pańskiej w Imbramowicach, Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie i bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie oraz kościoły - Miłosierdzia w Pińczowie, Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej, św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku Zdroju, św. Katarzyny w Świętej Katarzynie i św. Marcina w Lelowie.

dziar
tekst za: www.ekai.pl