Bp Jan Piotrowski w Domu Pomocy Społecznej w Rudkach

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odwiedził w IV Niedzielę Adwentu, 18 grudnia 2016 r. mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Caritas w Rudkach (gmina Szydłów).

W czasie porannej Mszy św. w kaplicy DPS Ksiądz Biskup zapowiedział Ogólnopolskie obchody Roku Św. Brata Alberta. Za kilka dni przypada 100 rocznica śmierci tego niezwykłego obrońcy i przyjaciela ubogich w Polsce.

Pasterz Kościoła Kieleckiego zwrócił uwagę, że każdy człowiek przeżywa różne problemy i cierpi niedostatki, jednak nigdy nie jest tak, żeby człowiek nie miał czym podzielić się z drugim człowiekiem. - „Pan Jezus przyszedł ubogo na ziemię, a najbardziej świat ubogacił. Św. Brat Albert w młodym wieku stał się kaleką bez nogi, ale kwestując na ulicach Krakowa i innych miast zdołał pomóc wielu tysiącom bezdomnych i odrzuconych przez ludzi" - mówił hierarcha.

- „Oby to dzisiejsze wkroczenie w Rok Brata Alberta przybliżyło nam tę niezwykłą postać – zachęcał bp Piotrowski – i niech stanie się okazją do wiernego naśladowania jego przykładu".

Po Mszy św. Ksiądz Biskup złożył mieszkańcom DPS w Rudkach świąteczne życzenia i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

W sobotę, 31 grudnia 2016 r. Biskup Kielecki odwiedzi schronisko dla samotnych matek i ofiar przemocy w Wiernej Rzece koło Piekoszowa.