Bp Jan Piotrowski: Wielki Post to nasza osobista droga do Bożej miłości

Wielki Post to nasza osobista droga do zrozumienia, czym jest Boża miłość – mówił bp Jan Piotrowski, przewodnicząc Mszy św. w Środę Popielcową, w koncelebrze z biskupami pomocniczymi, bp. Marianem Florczykiem i bp. Andrzejem Kaletą.

– Jeśli nie żyjemy jak dzieci Boże, jesteśmy wrogami samych siebie, niszcząc w sobie to, co dobre – mówił bp Piotrowski, zachęcając do odnowy bliskości z Bogiem.

Przypominając fragmenty orędzia papieża Franciszka na Wielki Post, przestrzegał zarazem przed czynieniem z życia „moralnej i obyczajowej pustyni”. – Dzisiejsze „nawracajcie się do mnie całym sercem…” było i jest wielką szansą dla nas (…), a Bóg jest rozmiłowany w swoim ludzie – podkreślał biskup kielecki. Wskazywał na misję Jezusa, która „jest misją do nowego życia, niosącego zbawienie”.

Hierarcha przestrzegał także przed powierzchownym traktowaniem Wielkiego Postu.

– Wielki Post nie jest czasem jakiegokolwiek wyścigu, ale cierpliwym czasem naszej odpowiedzialności przed Bogiem i tej odpowiedzi, jaką winniśmy Mu dać, odpowiedzi miłości dla Niego. Niech więc w każdym ludzkim sercu zagości radość, której źródłem jest Jezus Chrystus – mówił bp Piotrowski.

Po homilii nastąpił obrzęd posypania głów wiernych popiołem. Kielczanie licznie uczestniczyli w Eucharystii Środy Popielcowej.

Dzisiaj bp Jan Piotrowski przewodniczył także uroczystości Środy Popielcowej w Areszcie Śledczym.

dziar
tekst za: ekai.pl