Bp Marian Florczyk leci do Pjongczangu

Ziemia Świętokrzyska będzie miała swojego przedstawiciela na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Po raz kolejny opiekunem duchowym polskich sportowców będzie bp Marian Florczyk.

Ksiądz Biskup jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej będą dla niego siódmymi, które będzie obserwował z bliska. Po raz pierwszy posługę podczas najważniejszego sportowego wydarzenia czterolecia sprawował w Turynie w 2006 r.

- „Jedziemy tam pełni nadziei. Bardzo się cieszę, że mogę w tym czasie przebywać ze sportowcami. Od strony sportowej mój wpływ na wyniki jest mizerny lub nawet żaden. Mój wkład jest bardziej ludzki, duchowy - zawodników, trenerów i działaczy otaczam modlitwą. Oczywiście dużo rozmawiamy. Dodanie otuchy, czerpanie siły z innej rzeczywistości jest bardzo ważne. Osobiście te moje zadania sobie bardzo cenię i cieszę się, że na kolejnych igrzyskach mogę być i jakoś dyskretnie pełnić funkcję wsparcia duchowego. Jak to w sporcie, takim wsparcie jest również pocieszenie po porażkach czy kontuzjach” – mówi bp Marian Florczyk.

Zimowe Igrzyska w Pjongczangu rozpoczną się w przyszły piątek i potrwają do 25 lutego. Polskę będzie reprezentowało sześćdziesięciu jeden sportowców.

Damian Wysocki
tekst za: em.kielce.pl