Bp Marian Florczyk na Cmentarzu Starym: Miłość prowadzi do świętości

„Święci i błogosławieni powodują, że życie ludzkie nabiera pięknego wymiaru” -  mówił bp Marian Florczyk podczas Mszy świętej na Cmentarzu Starym w Kielcach.

- „Gdyby takich ludzi było więcej, nie wstrząsałyby nami wiadomości o morderstwach, przestępstwach, kradzieżach, o zadawanym kłamstwie. Nie bójmy się zatem miłości. Miłość prowadzi do świętości. Tam, gdzie jest miłość, życie staje się piękne, choć czasami trudne i bolesne” – podkreślił ksiądz biskup.

Biskup Florczyk zaznaczył, że miłość sięga poza grób, jest nieśmiertelna. Miłość powoduje, że przychodzimy na groby bliskich zmarłych, pamiętając o nich, modląc się za nich i zapalając na ich grobach znicze. – „Nasz Bóg jest Bogiem Miłości i tą miłością obdarza tych, którzy są przed Jego Obliczem, którzy kochali Jego i bliźniego” – mówił biskup.

Katarzyna Bernat
tekst za: em.kielce.pl