Bp Marian Florczyk na spotkaniu świątecznym u wojewody

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się przedświąteczne spotkanie. Pojawili się na nim parlamentarzyści, bp Marian Florczyk oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Wojewoda Agata Wojtyszek złożyła zebranym życzenia z okazji nadchodzącej Wielkanocy.

- „Czas Wielkanocy to czas spokoju, wytchnienia i oczekiwania na zmartwychwstanie Pana Jezusa. Życzę, by te chwile były radosne, odrodzenia się wiary zarówno w Chrystusa, jak i w drugiego człowieka. Życzę, by te święta były pełne życzliwości i optymistycznego spojrzenia w przyszłość. Niech tej przyszłości, która nas czeka towarzyszy Pan Bóg, drugi człowiek i współpraca z nim" – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Bp Marian Florczyk powoływał się na historię chrześcijan. Przypominał, że tradycja wspólnego posiłku, który dla nas jest tradycyjnym elementem zarówno dnia powszedniego, jak i świątecznego, sięga pierwszych wieków tej ery. Wtedy pierwsi chrześcijanie zapraszali się do stołu. Takie spotkania zwano „agape”, co dziś moglibyśmy rozumieć jako „uczta miłości”. - „Życzę wszystkim mieszkańcom naszego województwo by te święta były taką właśnie „ucztą miłości”. Abyśmy się spotykali w rodzinach, wspólnotach i doświadczali to co pierwsi chrześcijanie, czyli tą wzajemną miłość. Chciałbym, byśmy siadali do stołów z nadzieją na to, że nie wszystko umiera. Umierać powinno zło, a rodzić się dobro w nas. Niech ludziom mieszkających w regionie żyje się radośnie" – mówił bp Florczyk.

tekst za: em.kielce.pl