Bp Ryczan: decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wiarą i szacunkiem

„Gdy wielu podejmuje dyskusje nad motywami abdykacji papieża, my ją przyjmujemy z wiarą, z szacunkiem dla Najwyższego Pasterza, który taką decyzję podjął po głębokiej modlitwie” – pisze w komunikacie bp Kazimierz Ryczan. Komunikat został odczytany w kościołach diecezji w dzisiejszą niedzielę, 24 lutego 2013 r.

W swojej odezwie Biskup Kielecki nazywa Benedykta XVI „darem Pana Boga dla Kościoła”, który „pośród różnych przeciwności, przez osiem lat prowadził go mądrze i z odwagą po bezpiecznych drogach Ewangelii”.

Biskup zachęca także diecezjan do podziękowania Panu Bogu za papieski pontyfikat - „bardzo owocny dla Kościoła i świata”.

„Niech nasza modlitwa otoczy Benedykta XVI miłością i będzie dla niego wsparciem na dalsze życie” – pisze bp Ryczan apelując do włączenia się w modlitwy w kościołach diecezji w intencji papieża, które odbędą się w marcu.

W niedzielę 3 marca lub 10 marca (do wybory według uznania proboszczów) we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej będą się odbywały modlitwy dziękczynne za posługę Ojca Świętego Benedykta XVI.

„Jest to mobilizacja naszej modlitwy, wynikająca z ogłoszenia przez papieża jego rezygnacji z posługi Biskupa Rzymu, która dokona się w dniu 28 lutego. W naszych parafiach 3 i 10 marca będzie zarazem dniem modlitw w intencji Kościoła z prośbą o światło Ducha Świętego przy wyborze kolejnego Następcy Świętego Piotra” – mówi ks. Sławomir Sarek, rzecznik kieleckiej Kurii.

Wyjaśnia także, że niedziele dziękczynne w parafiach będą miały charakter adoracyjny. Pomocą w przeżyciu tego dnia są materiały przygotowane przez ojca duchownego kapłanów – ks. Tomasza Rusieckiego i rozesłane do parafii.

dziar
tekst za: www.ekai.pl