Bp Ryczan na Rok Wiary

11 października 2012 r. Papież Benedykt XVI rozpocznie w całym Kościele Rok Wiary. Z tej okazji bp Kazimierz Ryczan, Pasterz naszej diecezji wystosował komunikat do wiernych, który zostanie odczytany we wszystkich kościołach w niedzielę po otrzymaniu.

Pobierz: Komunikat Biskupa Kieleckiego o Roku Wiary

W nawiązaniu do Komunikatu Księdza Biskupa Ordynariusza dotyczącego rozpoczęcia Roku Wiary w naszej diecezji, pragnę przekazać Księżom szczegółowe informacje z tym związane.

1. Na niedzielę 7 października 2012 r. przewidziany jest do odczytania List pasterski Księdza Biskupa Ordynariusza, wprowadzający w przeżywanie Roku Wiary.

2. Na uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary, w sobotę 13 października 2012 r., zapraszamy wszystkich Księży Proboszczów wraz z dwuosobową delegacją parafian. Zaproszenia, z tym związane, zostaną przesłane do parafii. Dwa z nich należy uzupełnić i wręczyć wybranym delegatom. Na zakończenie Eucharystii, te trzyosobowe delegacje, otrzymają z rąk Księży Biskupów Księgę Pisma świętego i Katechizmy Kościoła Katolickiego.

3. W niedzielę, 14 października 2012 r. należy w każdej parafii, w trakcie uroczystej sumy, dokonać inauguracji Roku Wiary w wymiarze lokalnym. W tym dniu, w przygotowanym do tego miejscu, z napisem „Rok Wiary”, umieszczamy Księgę Pisma świętego, Dokumenty Vaticanum II i Katechizm Kościoła Katolickiego. Szczegółowa propozycja tej parafialnej inauguracji zostanie rozesłana do parafii w najbliższym tygodniu.

4. Została przygotowana „Modlitwa na Rok Wiary”, którą zaleca się odmawiać na zakończenie Eucharystii.

5. Zwieńczeniem rozpoczęcia Roku Wiary będzie Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę, 20 października 2012 r., której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz.
Jej program jest następujący:
11.00 – Zawiązanie wspólnoty
12.00 – Konferencja i Nabożeństwo różańcowe
13.00 – Eucharystia i akt zawierzenia diecezji kieleckiej św. Józefowi
14.30 – Posiłek przygotowany przez Gospodarzy (bigos, żurek)
15.30 – Droga Krzyżowa

Prosimy Księży Proboszczów o zorganizowanie pielgrzymki - przynajmniej w wymiarze dekanalnym. Można ją połączyć z nawiedzeniem Sanktuarium w Licheniu.

Ze względów organizacyjnych (posiłek) proszę Księży Dziekanów o przekazanie do Kurii, do dnia 17 października 2012 r., informacji o ilości pielgrzymów z danego dekanatu.

6. Propozycje duszpasterskie na Rok Wiary zostaną przedstawione na Konferencjach rejonowych.

Pobierz: Komunikaty Kurii na Rok Wiary

Ks. Sławomir Sarek