Caritas kielecka apeluje o pomoc poszkodowanym w nawałnicach

"Potrzebne są pieniądze i materiały budowlane" - Caritas kielecka apeluje o wsparcie dla tych, którzy ucierpieli wskutek nawałnic, szczególnie dotkliwych w regionie świętokrzyskim 6 i 7 sierpnia.

Starty po nawałnicach są poważne: 445 uszkodzonych domów, zniszczone budynki gospodarcze oraz 22 szkoły, zerwane linie energetyczne, tysiące połamanych drzew. Dotyczą one głównie powiatów: kieleckiego, jędrzejowskiego i częściowo zawierciańskiego (gm. Żarnowiec – teren diecezji kieleckiej).

Ks. Stanisław Słowik - dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej w specjalnym komunikacie apeluje o pomoc dla tych, którym żywioł zniszczył dorobek życia. Poszkodowanym potrzebne są przede wszystkim materiały, które posłużą do odbudowy dachów, np. blacha i papa oraz drewno na naprawę więźby dachowej.

Potrzebujących można wesprzeć, przekazując ofiary pieniężne bezpośrednio do biura Caritas w Kielcach placu Najświętszej Maryi Panny 1 lub na numer konta 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem "Dla ofiar huraganu".

Bp Kazimierz Ryczan zdecydował, że ofiary na ten cel będą zbierane również w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia po Mszach św. w kościołach na terenie diecezji.

dziar
tekst za: www.ekai.pl