Caritas kielecka przygotowała 400 plecaków na wyprawki szkolne

W ramach akacji „Tornister pełen uśmiechów” Caritas kielecka przygotowała 400 plecaków, które materiałami szkolnymi mogą wypełniać osoby indywidualne, firmy i rodziny. Ponadto dla kilkudziesięciu dzieci Caritas kielecka zakupiła osobno pomoce szkolne.

W tornistrach, wyposażanych w ramach akcji, uczniowie znajdą m.in. zeszyty, piórniki, długopisy, kredki, papier kolorowy, flamastry, nożyczki, gumki. „Środki na zakup plecaków i przyborów pochodzą z Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom oraz ze sprzedaży baranków wielkanocnych” – mówi ks. Krzysztof Banasik - zastępca dyr. Caritas Kieleckiej.

Caritas zaprosiła w tym roku do akcji parafie i Parafialne Zespoły Caritas. W sumie ponad sto plecaków trafiło do parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, parafii Łączna, parafii Występa oraz parafii w Słowiku.

Ks. Dariusz Gącik, proboszcz parafii św. Teresy w Słowiku informuje, że pomysł spotkał się z dobrym odzewem ze strony parafian. „Plecaki bardzo chętnie zabierały osoby indywidualne i rodziny. Ponadto zgłosiło się także kilka osób, które zadeklarowały, że same zakupią tornistry i przybory szkolne” - mówi. Wypełnione przyborami plecaki zostaną tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego doręczone dzieciom z rodzin potrzebujących i wielodzietnych w parafii Słowik.

Caritas kielecka wciąż zachęca inne parafie do przyłączenia się do akcji.

dziar
tekst za: www.ekai.pl