Caritas z pomocą na Święta

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała pomoc dla osób potrzebujących z terenu diecezji. W dniach 24-25 marca br. przeprowadzono zbiórkę żywności „Tak, pomagam” w 67 sklepach regionu.

Z pomocą wolontariuszy Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas zebrano ok. 14,5 ton żywności. Dodatkowo ze środków Caritas zakupiono wędlinę do paczek. W sumie przez Punkt Pomocy Doraźnej w Kielcach i zespoły parafialne w diecezji przygotowano i przekazano potrzebującym około 2200 paczek.

Dla osób bezdomnych i samotnych zorganizowanie zostanie śniadanie wielkanocne. Odbędzie się ono 15 kwietnia w Wielką Sobotę o godz. 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Pokarmy poświęcą biskupi kieleccy. Przewidywany jest udział ok. 400 osób bezdomnych. Uczestnicy spotkania otrzymają paczki świąteczne od Caritas. Produkty do paczek pochodzą ze zbiórki żywności, część asortymentu ofiarował Kielecki Bank Żywności, a pieczywo bezpłatnie przekazała Piekarnia Pod Telegrafem. Śniadanie wielkanocne wspólnie organizują Caritas Diecezji Kieleckiej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Jak co roku przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego  Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Poprzez parafie do wiernych diecezji kieleckiej trafiło 22 tys. baranków z czekolady, które umieszczane są w koszykach ze święconką. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na organizację kolonii charytatywnych i dożywianie dzieci z najuboższych rodzin.

Wszelkie dzieła charytatywne nie byłby możliwe bez pomocy wielu darczyńców i wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za okazaną dobroć.

Na nadchodzące Święta Wielkanocne wszystkim Współpracownikom,  Ofiarodawcom i Przyjaciołom składamy serdeczne życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was pokojem i umacnia na drogach codziennej miłości. Wesołego Alleluja!