Cegiełka na ŚDM

Parafie dekanatu kazimierskiego wydały bogato ilustrowany Kalendarz dekanalny na rok 2016. Znajdziemy w nim m.in. zaznaczone odpusty w poszczególnych parafiach, dane adresowe, godziny Mszy świętych oraz zapowiedzi ważnych wydarzeń diecezjalnych.

– „Pomysł wydania kalendarza zrodził się na jednym ze spotkań dekanalnych. Tematyka nasunęła się sama: jest 12 parafii w naszym dekanacie więc każda będzie miała jeden miesiąc” – mówi ks. Michał Haśnik, redaktor kalendarza. – „Wszyscy księża proboszczowie jednogłośnie przyjęli propozycję”.

W Kalendarzu znajdziemy słowo wstępne, które do czytelników skierował biskup kielecki Jan Piotrowski, a także historię trzech gmin: Kazimierzy Wielkiej, Bejsc i Koszyc, które tworzą dekanat kazimierski. – „Nasz dekanat leży na terenie dwóch województw, dwóch powiatów i trzech gmin. Chcieliśmy, aby także promocja tych jednostek terytorialnych znalazła swoje miejsce w Kalendarzu” – kontynuuje ks. Haśnik.

Oprócz promocji regionu, sięgamy także do korzeni ziemi kazimierskiej. Andrzej Bienias, miejscowy regionalista opisał w Kalendarzu dzieje dekanatu kazimierskiego. – „Historia dekanatu została przetłumaczoną na 10 języków. Dlaczego? Ponieważ nasz dekanat będzie gościł młodych z całego świata, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w 2016 r.” – dodaje ks. Haśnik.

Kalendarz jest cegiełką na organizację Światowych Dni Młodzieży i można go nabywać w parafiach dekanatu kazimierskiego.

tk