Chrześcijaństwo w praktyce z Szymonem Hołownią

W niedzielne popołudnie 1 października w Parafii pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju gościł Szymon Hołownia, znany z wielu publikacji i programów katolickich, prowadzący fundację: Kasisi i Dobra Fabryka.

Dzięki temu spotkaniu, słuchaniu i pytaniu, można było sobie znów zdać sprawę z tego, że chrześcijaństwo to nieustanny osobowy dialog, bo to żywa relacja.

W tej relacji człowiek styka się z realizmem i konkretem, dlatego pójście za Jezusem to przygodna trudna, bo wymagająca, ale ostatecznie dająca szczęście. Trudno dawać tak, aby nie móc otrzymać nic w zamian, ale to jest miłosierdzie."Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” - miłosierdzie z obietnicą.. Bądźmy ludźmi Ewangelii… ludźmi Błogosławieństw.. Recepta na szczęście nie tylko doczesne...

Ks. Dariusz Węgrzyn