Co najmniej 2 tys. rodzin otrzymało pomoc od Caritas na święta

Ponad 2 tys. paczek z produktów zebranych przez wolontariuszy w okresie przedświątecznym, wieczerza wigilijna dla samotnych i bezdomnych z udziałem bp. Mariana Florczyka, nowe miejsca w schroniskach i ogrzewalniach - w tym obszarze koncentruje się pomoc Caritas kieleckiej w okresie przedświątecznym.

W dniach 19-21 grudnia przekazano najuboższym paczki żywnościowe na święta. Produkty do paczek pochodziły ze zbiórek, które zostały przeprowadzone 7-8 i 14-15 grudnia w blisko 60 sklepach samoobsługowych na terenie diecezji kieleckiej. „Wolontariusze z parafialnych zespołów i Szkolnych Kół Caritas zebrali ponad 19 ton żywności. Dodatkowo zakupiono ze środków Caritas wędlinę za ok. 5 tys. zł. Można było w sumie przygotować blisko 2 tys. paczek” – informuje ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas kieleckiej.

Około 750 paczek żywnościowych wydał Punkt Pomocy Doraźnej w Kielcach. Większość jednak została rozprowadzona przez Parafialne Zespoły Caritas w diecezji kieleckiej. „Dla wielu ubogich pomoc ofiarowana przez Caritas jest jedyną jaką uzyskały, dzięki otrzymanym darom na ich świątecznym stole będą mogły się znaleźć tradycyjne potrawy” – uważa ks. Słowik.

Z kolei we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach, Caritas kielecka zorganizowała uroczystą wigilię dla samotnych i bezdomnych, która odbędzie się 24 grudnia o godz. 11.00 w WDK. Gościem honorowym będzie biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk.

„Uczestnicy wigilijnego spotkania otrzymają też paczki żywnościowe, a w okresie świątecznym - w Schronisku i Ogrzewalni przy ul. Żeromskiego 36a w Kielcach – mogą liczyć na pomoc w formie noclegu, posiłku, kąpieli” - dodaje dyrektor Caritas kieleckiej.

W diecezji kieleckiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzono ok. 80 tys. świec. Pozyskane tą drogą środki będą przeznaczone na dożywianie dzieci, organizację zajęć profilaktycznych w świetlicach środowiskowych i kolonie charytatywne.

dziar
tekst za: www.ekai.pl