Czerwcowe czuwanie w Szczaworyżu

W dniu 12 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się drugie w tym roku czuwanie modlitewne. Mieszkańcy parafii Szczaworyż podarowali Matce Bożej najpiękniejsze kwiaty ze swoich ogródków.

W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła rozważane były Tajemnice Światła, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe ze Szczaworyża. Wizerunek Matki Bożej w czasie modlitwy różańcowej nieśli Rycerze Kolumba i dwóch parafian z Konar. Mszę św. o godzinie 20.00 koncelebrowało 6 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił Chór Cantores Stopnicensis pod dyrekcją ks. Sylwestra Durlika ze Stopnicy. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski, w której nawiązał do faktu odwiedzin św. Elżbiety przez Maryję. Brzemienna Maryja podróżując przez góry do swojej krewnej Elżbiety, która również była w stanie błogosławionym, zrywała jagody aby się posilić. W polskiej tradycji chrześcijańskiej obchodzone jest Święto Matki Bożej Jagodnej 2 lipca. Przychodząc do kościoła i biorąc udział w czuwaniu należy naszą uwagę skupić na kulcie Matki Bożej i Jej wizerunku w cudownym obrazie, a wszystko po to abyśmy Matkę Bożą bardziej kochali – dodał na zakończenie kaznodzieja. 

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział około 80 osób, byli to parafianie i goście z innych parafii. Zapraszamy wszystkich na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które  odbędzie się 10 lipca o godzinie 18.00.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: Krzyztof Dziarmaga