Czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu

Dnia 13 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się drugie w tym roku czuwanie modlitewne.

W czasie modlitwy różańcowej odmawiane były Tajemnice Światła, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe ze Skotnik Małych. Mszę św. o godzinie 20.00 koncelebrowało 5 prezbiterów pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Tkaczyka - wikariusza parafii św. Jacka w Leszczynach. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski. W swoim słowie kaznodzieja podkreślał takie cechy Matki Bożej, jak szlachetność i piękno. - „Nie ma takiego drugiego piękna na świecie, jak Matka Boża. W naszym życiu powinniśmy odwoływać się duchowości i piękna Maryi. Pozwoli nam to wzrastać duchowo i nie będziemy uginać się pod tym co ciężkie" - mówił ks. Kwaśniewski.

Na zakończenie ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne, które rozpocznie się 11 lipca, o godzinie 18.00, w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu.