Czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

W środę, 10 maja 2017 roku o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu odbyło się VII, a zarazem pierwsze w tym roku czuwanie modlitewne. Pierwsze odbyło się w maju 2016 r.

Każde z tych spotkań ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. To ostatnie, dzięki uczestnictwu dzieci pierwszokomunijnych, emanowało pięknem dziecięcej modlitwy, czystością i gorliwością dziecięcych serc. Dzieci przyniosły i złożyły przed ołtarzem piękne kwiaty i z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, brały czynny udział w liturgii i rozważaniach różańcowych. Ministrant Jakub Nizioł ze Skotnik najpiękniej jak potrafił grał na saksofonie pieśni ku czci Matki Bożej. Hubert, Wiktoria, Zuzia i Antoś z wielkim przejęciem wypowiadały wezwania modlitwy wiernych. Strażacy tradycyjnie już z dostojeństwem ponieśli na swych ramionach obraz Matki Bożej w czasie dróżek różańcowych.

W czasie modlitwy różańcowej parafianie, goście wraz z ks. proboszczem Stanisławem Kondrakiem, ks. dr. Andrzejem Kwaśniewskim i diakonem Grzegorzem Żmudą w skupieniu i wielką troską oddawali Panu Bogu to, co podpowiadało im serce.

Mszę św. o godz. 20.00 koncelebrowało 14 kapłanów, a przewodniczył jej ks. prałat Edward Zieliński ze Staszowa. W czasie Mszy homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski. Po Mszy św. modlitwą Apelu Jasnogórskiego kapłani, licznie przybyli parafianie i goście jeszcze raz podziękowali Matce Bożej za ten wspólnie spędzony czas pełen duchowych przeżyć.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: Michalina Kulpa