Czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

W środę, 12 lipca 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu odbyło się trzecie w tym roku czuwanie modlitewne.

Maria Spława Neyman w przygotowanym referacie przybliżyła historię Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Kiecach. W drugim referacie Ligia Płonka opowiedziała o Sanktuarium Matki Bożej w Zielenicach. Modlitwę różańcową po dróżkach poprowadził ks. proboszcz Stanisław Kondrak. Mszę św. o godz. 20.00 koncelebrowało 7 prezbiterów pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Tkaczyka wikariusza z parafii w Szańcu.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział 80 osób z parafii z Kielc, Sokoliny, Nowego Korczyna, Częstochowy, Buska-Zdroju i mieszkańcy parafii Szczaworyż. Na zakończenie ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za przybycie, modlitwę i zaprosił na kolejne spotkanie, które odbędzie się 9 sierpnia o godz. 18.00.