Czuwanie Wspólnot Margaretkowych w Imbramowicach

W piątek, 15 lipca 2016 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. O godzinie 19.30 rozpoczęła się Droga Krzyżowa, której rozważania zachęcały w sposób szczególny do refleksji i modlitwy za dusze cierpiące w czyśćcu. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwania. We wspólnej modlitwie wzięli udział członkowie Grup Margaretkowych przybyli z parafii: Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. proboszczem dr. Grzegorzem Kaliszewskim, Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Karolem Słowakiem, Św. Andrzeja w Sieciechowicach z ks. Krzysztofem Tobołą, Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach, Św. Mikołaja w Dłużcu (diecezja sosnowiecka) z ks. proboszczem Andrzejem Michniewskim, Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka), Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzepiskach z Ks. Zbigniewem Krochmalem MIC (archidiecezja krakowska).

Szczególnym opiekunem i przewodnikiem w czasie czuwania był Św. Ojciec Stanisław Papczyński. Konferencję przybliżającą historię życia tego wielkiego Świętego wygłosił ks. Zbigniew Krochmal MIC. Następnie wierni mogli oddać cześć relikwiom Św. O. Stanisława Papczyńskiego.

O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem i z homilią ks. Zbigniewa Krochmala MIC sprawowana w intencji: O nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W homilii ks. Krochmal podkreślił, że „chociaż Ojciec Papczyński żył w epoce, kiedy w sposób szczególny wskazywano na Krzyż Chrystusa, na Jego mękę, Ojciec Papczyński patrząc na Krzyż widział Chrystusa miłosiernego”.

Po zakończeniu Mszy św. trwaliśmy wspólnie na modlitwie uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę tę śpiewem ubogacił Chór z parafii Sieciechowice oraz Schola z parafii Smardzowice. Spotkanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i  wspólne odmówienie Komplety.

Pielgrzymi po zakończeniu modlitwy spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

Kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych odbędzie się 19 sierpnia 2016 r.
Szczególnym opiekunem i przewodnikiem będzie Św. Jacek.