Czuwanie Wspólnot Margaretkowych z Neoprezbiterami

W piątek, 19 czerwca 2020 r. - po 3-miesięcznej przerwie - z wielką radością oraz wdzięcznością za dar spotkania w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach modlili się przedstawiciele Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Był to czas szczególnego dziękczynienia Bogu za dar spotkania i wspólnej modlitwy w tym szczególnym miejscu. Nasza radość była tym większa iż mogliśmy ją dzielić z Neoprezbiterami z naszej diecezji, którzy przybyli, aby wspólnie z nami modlić się i ubogacić nas swoją obecnością oraz darem Błogosławieństwa. W tym szczególnym czasie naszej modlitwie patronował Św. Michał Archanioł.

Czuwanie rozpoczęliśmy tradycyjnie rozważaniami o Męce Pańskiej pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek, które stanowiły wprowadzenie do nabożeństwa Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwania.

Następnie wysłuchaliśmy konferencji ks. Dawida Dzienniaka który przybliżył nam, w oparciu o fragmenty Pisma Świętego, postać Św. Michała Archanioła. Po konferencji wspólnie modliliśmy się Koronką uwielbienia Boga ze Św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów.

O godz. 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. Krystian Rowiński. W homilii ks. Michał Bieroński zwrócił się do zebranych słowami: „Każdy z nas tu zebranych został wybrany nie ze względu na nasze cnoty, ale z powodu Bożej Łaski. Zostaliśmy wybrani nie dlatego, że jesteśmy wielcy, ale możemy być wielcy dlatego, że zostaliśmy wybrani”.

Na zakończenie Mszy św. księża neoprezbiterzy udzielili błogosławieństwa prymicyjnego - najpierw zebranym kapłanom, później siostrom zakonnym oraz wszystkim obecnym w kościele.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Zwieńczeniem czuwania było błogosławieństwo lourdzkie, w czasie którego modliliśmy się pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego.

W czuwaniu wzięli udział Wierni oraz Kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukaszem Durajem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szańcu z ks. Stanisławem Lodzińskim
- pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
- pw. Bożego Ciała w Busku-Zdroju
- pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chmielniku
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach