Czuwanie Wspólnot Margaretkowych ze św. Gabrielem Possenti

16 lutego 2018 r. odbyło się kolejne czuwanie Modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Patronem czuwania był św. Gabriel Possenti - pasjonista, którego historię życia przybliżył o. Przemysław Śliwiński CP.

Czuwanie rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej, któremu przewodniczył ks. Krzysztof Toboła.

W czasie konferencji o. Przemysław przybliżył zebranym postać św. Gabriela Possenti. Mówił o jego drodze odkrywania powołania do zakonu. Ważna była tutaj interwencja Matki Bożej, która wprost mu powiedziała co ma w życiu robić, ale też dała mu siłę do tego by przekonać swojego ojca, by ten zgodził się na realizację jego powołania. Już w zakonie dał się poznać, jako wesoły i pełen Bożej miłości młodzieniec ciągle rozwijający się w miłości do Boga i do Matki Bożej. I tam osiągnął świętość. Szczególnie jest wzywany o pomoc przez maturzystów, którzy często przed Jego wizerunek przychodzą z piórami z prośbą o błogosławieństwo na czas egzaminów maturalnych. Po wysłuchaniu konferencji zebrani wierni uczcili Relikwie św. Gabriela Possenti.

O godz. 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Przemysław Śliwiński CP. Mówił na czym ma polegać post w naszym życiu. I wyjaśniał, że „ma on wynikać z pragnienia, które jest ukryte w sercu człowieka, zbliżającego się do Boga i pragnącego z Nim współpracować”. Post ma wyrażać się w pilności wobec podejmowanych codziennych obowiązków i zobowiązań. Obejmuje to również modlitwę za Kapłanów, aby ci którzy ją podęli byli jej wierni. Dlatego zaapelował do Wspólnot Margaretkowych, by pamiętali: „że raz podjęta decyzja przed Bogiem o modlitwie o świętość dla Kapłanów  była stała i płynęła z serca przepełnionego Bożą miłością”.

Liturgię ubogacił śpiewem Chór parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach oraz Schola z parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Koszycach.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji Kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Następnie wspólnie modliliśmy się śpiewając Kompletę.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu Wspólnot Margaretkowych wzięli udział kapłani i wierni z parafii:
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. proboszczem Zdzisławem Sidłem
- pw. św. Marii Magdaleny w Koszycach z ks. proboszczem Jarosławem Stanochem
- pw. św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. Piotrem Bosiem
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)