Czystość drogą do pięknej miłości

W dniach 15 i 16 listopada 2016 r. gościliśmy w Kielcach małżeństwo Igę i Konrada Grzybowskich z fundacji Ster na miłość, którzy zostali zaproszeni przez Ruch Czystych Serc naszej diecezji.

W ośmiu spotkaniach - w Liceum Ekonomicznym im. Mikołaja Kopernika, Zespole Szkół Katolickich oraz w Kościele Akademickim przy ul. Wesołej - głosili swoje świadectwo życia oparte na ogromnym zawierzeniu Jezusowi Chrystusowi. Opowiadali o dojrzewaniu do pięknej miłości na fundamencie czystości przedmałżeńskiej. W swoim świadectwie zwrócili uwagę, jak bardzo Pan Bóg im błogosławi w zwyczajnych sprawach dnia codziennego, także w trudnościach oraz w jaki sposób oddanie Bogu swego młodego życia przekłada się na piękno miłości małżeńskiej.

Świadectwo, które usłyszeli młodzi, „że można być szczęśliwym opierając swoje zakochanie, narzeczeństwo na czystości", otwarło wielu młodym oczy na to, co w życiu jest najważniejsze. Był również czas na pytania poprzez tzw szkrzynkę pytań. Dziękujemy serdecznie naszym gościom za posługę, którą pełnili w naszej diecezji.

Ks. Marek Dumin
DIECEZJALNY MODERATOR RUCHU CZYSTYCH SERC